Про китів

Пропоную зіграти зі мною в одну дуже цікаву гру під назвою «Відгадай тваринку».

І так, довжина тіла цих тварин може сягати 30 метрів.
Вага — до 125 тонн
Вони — ссавці
Схожі на великих риб

То як? Ще підказки потрібні?

Звичайно, це кити. Це тварини, які з-понад усіх морських найбільш близькі до нас, адже вони — ссавці. Ти запитаєш чому? Відповідаю: незважаючи на те, що зовнішньо кит дуже схожий на велику рибу, насправді його предки мешкали на суші. Крім того, будовою свого організму та способом життя вони дуже нагадують тварин суші.

Кит

Внутрішня будова плавців кита дуже нагадує руку людину. До того ж, не існує жодної риби, яка б вигодовувала своє потомство молоком, на відміну від китів. Маленькі кити протягом деякого часу після народження залишаються з матір'ю, яка доглядає за ними.

Кити

Кити — теплокровні тварини. Здавалося б, що у такому випадку у них мала б бути шерсть, аби температура організму була більш менш стабільною і меншою мірою піддавалася впливу навколишнього середовища. Звичайно, що шерсті у китів немає, натомість є ворвань, підшкірна тканина, що заповнена жиром, і досить гарно зберігає тепло.

Кити

Дихають кити за допомогою легень. Кожні 5-10 хвилин вони вимушені підніматися на поверхню, аби зробити вдих. Але спочатку він викидає «відпрацьоване повітря» у вигляді фонтану.

Кити

Кити

Мабуть, Тобі цікаво, чим може харчуватися така велика тварина? Знаєш, не менш цікавим є те, як вона це робить. Отож, широку відкривши пащу, кит пропливає через скупчення своєї майбутньої їжі: невелика риба, молюски, креветки, потім, вже закривши пащу, він з силою виштовхує воду через славнозвісний китовий вус, своєрідне сито.

Кит

Усі кити поділяються на беззубих і зубастих. Саме до перших належить блакитний кит, найбільша тварина у світі. Його довжина сягає 30 метрів, а вага — 125 тонн. Найбільшим серед зубастих китів є кашалот. Довжина його тіла сягає 20 метрів.

Голубой кит

Кашалот

 

Поточний рейтинг: 2,87 з 5
  (Кількість голосів: 159)

 

0

Поділитися з друзями: