Всесвітній день моря

День моря

Море… Вируюче, глибоке, повне пригод і несподіванок. А може, воно тихе, спокійне і романтичне?.. Як би там не було, море потребує нашої підтримки. Як повідомила ООН, протягом останніх ста років таку рибу, як тунець, марлін, тріска було виловлено на 90%. До 21 мільйона барелів розлитої нафти щороку вражають моря та океани Землі. Світовий океан настільки забруднений, що подекуди в ньому збираються цілі острови сміття.

День моря

Аби захистити багатства водної оболонки планети, у 1978 році Міжурядова морська консультативна організація запровадила День моря. Відтоді  у всіх державах світу його відмічають протягом останнього тижня вересня.

24 вересня 2012 року День моря святкує наша держава. Проблема забруднення морського середовища стосується нас безпосередньо, адже Україна омивається одразу двома морями: Чорним та Азовським.

День моря

Найбільше завдання організаторів свята — підвищити рівень безпеки на морі та донести до серця кожної людини, що надмірний лов риби, забруднення водойм сміттям, нафтою, глобальне потепління завдають непоправної шкоди морям. Саме тому людство повинно раціонально використовувати, берегти і збагачувати природні ресурси моря, адже 90% біомаси всіх живих організмів на Землі складає біомаса морських мешканців — від водоростей до китів.

День моря

Друзі! Водою покрито майже 70 % поверхні нашої планети. Чистота води морів має для нас колосальне значення! Тому всі ми повинні пам’ятати, що синтетичні відходи, які скидаються у моря, щороку є причиною загибелі мільйонів морських птахів і близько ста тисяч морських ссавців. Внаслідок глобального потепління рівень води у великих водоймах піднявся на 10, а подекуди на 25 см.

День моря

Тож Всесвітній день моря покликаний нагадати нам про велику відповідальність, яку несе людина за використання морських ресурсів. Бережімо водойми, піклуймося про їх чистоту, адже майбутнє морів та океанів (а головне – мільйонів їх жителів) у наших руках!

День моря

 

Поточний рейтинг: 2,9 з 5
  (Кількість голосів: 153)

 

0

Поділитися з друзями: