Слідами Робін Гуда: як зробити лук своїми руками

Слідами Робін Гуда: як зробити лук своїми руками

Зробити лук своїми руками нескладно. До речі, навчитися правильно стріляти з нього набагато складніше. Але про все по черзі...

25 т. 0

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 1

Лук — це один із перших видів зброї, що дозволив людині полювати на відстані. Хлопчики люблять грати з ним із раннього дитинства, уявляючи себе сміливими індіанцями або справедливими робінгудами.

Процес виготовлення лука своїми руками досить трудомісткий. Хороший лук вимагає чимало часу і терпіння, але й задоволення приносить не менше. Зроблений власноруч лук — це не тільки предмет гордості, яким можна похвалитися перед однолітками, але й оригінальний подарунок найкращому другові. Людині, яка знає, як зробити лук власноруч, не страшно опинитися у будь-яких екстремальних умовах, навіть на безлюдному острові. А це вагомий аргумент!

Виготовлення лука: найпростіший і найшвидший спосіб

Якщо часу на виготовлення мало, потрібно знайти прут із дерева завдовжки приблизно 1-1,5 м. Відмінно підійде береза, клен, ліщина, ясен, ялівець, дуб. Його поверхня повинна бути без пошкоджень і бажано без сучків. Прут можна підсушити над багаттям, але ні в якому разі не висушувати повністю. Якщо є тільки тонкі прути, їх можна пов'язати між собою в один.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 2

Залишилося тільки зробити насічки під тятиву, і натягнути її. Зробити тятиву найпростіше з волосіні, але можна також використовувати нитку або дріт.

Як зробити розбірний лук в домашніх умовах

Щоб зробити хороший нерозбірний лук у домашніх умовах, матеріал потрібно заготувати ще з зими, коли на вулиці 10-15 градусів морозу. Його необхідно обробляти, сушити протягом кількох місяців. Цей процес вимагає значних затрат праці та часу, але це не єдиний спосіб виготовлення лука.

Розбірні моделі робляться простіше, до того ж, їх можна компактно скласти для транспортування.

Робимо рукоятку

Якщо сила натягу лука не перевищуватиме 10 кг, для рукоятки можна взяти дуб або березу, або склеїти епоксидкою кілька листів фанери (обов’язково водостійкої). При виготовленні потужнішого лука потрібно склеїти між собою кілька шарів з різних порід дерева — клена, бука і т. д. Параметри бруска повинні складати 6х4х40 см.

На брусок необхідно нанести розмітку.На цьому етапі допоможе креслення (сітка на малюнку – 1 на 1 см).

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 3

Рукоятка вирізається за допомогою електроінструменту. Форму допоможе надати напівкругла, гостра стамеска. На завершення її потрібно обробити шкіркою, обробка проводиться в три етапи: великою, дрібною та, насамкінець, нульовою.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 4

Щоб прикріпити до неї плечі, потрібно зробити отвори для болтів М6. Зазвичай у місці кріплення між рукояткою і плечима роблять прокладку зі шкіри.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 5

Готову рукоятку потрібно покрити корабельним лаком або морилкою.

Робимо плечі: використовуємо ламелі

Найкраще використовувати для виготовлення плечей ламелі з ліжка або дивана. Ці пружні елементи мають довжину від 70 до 120 см. При виборі довжини орієнтуйся на те, що загальна довжина лука повинна приблизно відповідати зросту стрілка.

Зручно підбирати довжину лука, керуючись розмахом рук, як на цьому малюнку.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 6

Найчастіше товщина ламелей становить 12 см, і вона відмінно підходить для лука. Якщо ламелі товщиною 8 см, то краще склеїти між собою дві штуки за допомогою епоксидної смоли або клею «Момент».

Щоб зробити плечі, ламелі потрібно розпиляти навскіс. Важливо зробити їх симетричними, тому обробляти потрібно, стиснувши їх разом струбцинами.

Поличку для тятиви робимо з обрізків ламелі. Для цього потрібно прикріпити по планочці з кожного боку: просвердлити в них отвори і закріпити у них клеєм шканти. Малюємо контури полички.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 7

Тут усе залежить від фантазії. Вирізаємо по контуру, найкраще це зробити електролобзиком. На завершення робимо поверхню гладкою за допомогою наждачного паперу.

Щоб закріпити тятиву, потрібно зробити насічки глибиною 7-8 мм, товщиною 3 мм.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 8

Як і рукоятку, плечі треба покрити морилкою або корабельним лаком. Тепер Ти знаєш, як зробити лук в домашніх умовах!

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 9

Як зробити рук своїми руками з лиж: креслення і поради

Використовуючи у якості матеріалу для лука дерев'яні або пластикові лижі, можна заощадити чимало часу. Також важливо, що плечі гарантовано вийдуть симетричними. Розмір лука з лиж найкраще обрати в межах 120-140 см.

Рукоятку можна зробити з бруска дерева або лиж, склеївши їх у декілька шарів і вирізавши по схемі (див. попередній інструктаж).

Основна схема виготовлення лука з лиж виглядає так:

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 10

Лижі бувають різними, ідеально, якщо вони вузькі. Якщо лижі широкі, доведеться трохи обробити плечі — обточити, звужуючи до кінців. Головне, зробити це симетрично.

Як зробити лук в домашніх умовах – фото 11

Озброївшись нашими інструкціями, стати володарем лука може кожен. Але важливо не тільки знати, як зробити лук для дітей, але й не забувати, що поводитися з ним потрібно відповідально.


Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

25 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Слідами Робін Гуда: як зробити лук своїми руками

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.