Хто бажає переїхати... на іншу планету?

Хто бажає переїхати... на іншу планету?

Людина з давніх-давен мріяла літати — адже Ти пам'ятаєш міф про Дедала та Ікара? Колись це здавалося неможливим, проте зараз літак — така звична річ! Сміливі мрії підкорити космос раніше теж виглядали нереальними, та чи є вони такими насправді?

12 т. 0

Із 4 по 10 жовтня ми відзначаємо Всесвітній тиждень космосу. Ці дати обрані невипадково: 4 жовтня 1957 року СРСР здійснив запуск першого штучного супутника Землі, а 10 жовтня вступив у силу Договір про принципи діяльності держав з дослідження та використання космічного простору.

І, звісно ж, Ти знаєш, що невдовзі після цього, 12 квітня 1961 року, у космос вперше полетіла людина. Юрій Гагарін став живим втіленням мрії: скільки радянських хлопчиків хотіли бути схожими на нього і стати космонавтами!

Юрій Гагарін - перша людина, що полетіла в космос

Я впевнений, що Ти вже ось-ось насмілишся запитати мене ось про що: якщо люди змогли полетіти у космос, то чи можуть вони оселитися на інших планетах? Що ж, існує велика ймовірність, що скоро ми про це дізнаємось!

Людина на іншій планеті

Чи відомо Тобі щось про проект «Марс Один»? У його команди грандіозні плани — до квітня 2023 року створити на Марсі перше людське поселення. У першому екіпажі, який прилетить на цю планету, буде тільки чотири астронавти, а нові команди будуть приєднуватися до них кожні два роки. Перед тим, як на Марс ступить нога першого колонізатора, там підготують 6-капсульний модуль для проживання, а також завезуть туди їжу, воду і кисень.

Модуль для проживання на Марсі

Проект «Марс Один» підтримує багато міжнародних аерокосмічних компаній, які можуть розробляти і постачати обладнання для марсіанської експедиції. У місії на Марс щиро зацікавлений і професор Жерар Хоофт — фізик, лауреат Нобелівської премії 1999 року.

Люди, які полетять на Марс, більше ніколи не зможуть повернутися на рідну планету. Страшно? А ось багато кого це не лякає: бажання переселитися на Марс уже виявило понад 200 тисяч людей! Так-так, проект «Марс Один» дає можливість поповнити ряди астронавтів усім охочим. Проте для того, щоб таки потрапити до команди перших переселенців, доведеться пройти жорсткий відбір. Кожен астронавт муситиме тренуватися цілих десять років! Тож для польоту оберуть найвитриваліших фізично і психічно — адже ці люди повинні вміти ефективно взаємодіяти у невеликій групі, а ще — мати добрі господарські навички.

Астронавт на Марсі

Чи вдасться цей експеримент і що з цього вийде? Будемо сподіватися, що ще одна смілива мрія людства знайде своє досконале втілення.

Марс

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Хто бажає переїхати... на іншу планету?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.