Коли оживають книги
Пам’ятаєш, як у казці Гофмана «Лускунчик и мишиний король» оживали іграшки? Так от, книги теж мають здатність оживати, але не в казках, а в майстерні талановитої англійки Сью Блеквел.
За допомогою хірургічного скальпеля вона творить справжні чудеса — дає старим книгам нове життя, створюючи із них паперові скульптури. Сью Блеквел не минає жодного букіністичного магазину, аби придбати для себе «нову» книгу для ще одного паперового шедевру.
Книги оживають в руках майстрині, і перед нами постає дивовижний трьохвимірний казковий світ. Удосконалюючи свої композиції, Сью Блеквел оснащує їх джерелами світла, що додає витворам особливої таємничості та загадковості.
Сью Блеквел у 2003 році закінчила Королівський коледж мистецтв. А вже в 2006 році бездоганні роботи майстрині були представлені на виставці у Лондоні.
Провідною темою робіт Сью Блеквел є сюжети казок Г. Х. Андерсена. Саме вони надихають молоду майстриню на творчість.
На власному сайті Сью розказує про свій життєвий і творчий шлях:
«Я народилася в Шеффілді в 1975 році. Моя мати була медсестрою, батько газівником. Будучи дитиною, я багато часу проводила, граючи в лісі, недалеко від будинку в своєму вигаданому маленькому світі. Я давала деревам імена і вірила, що вони захистять мене... Школу я дуже не любила, за винятком уроків англійської мови, де мені подобалося писати розповіді, даючи волю своїй уяві. А ще в школі мені подобалося мистецтво, але пригнічувала подача матеріалу — це було дуже дидактично.»
Закінчивши школу, Сью Блеквел пливла за течією життя, не знаючи, що робити далі. Та якось дівчина натрапила на оголошення про курси текстилю в місцевому коледжі і це було якраз те, що треба. Згодом був Бредфордський коледж, пізніше — Королівський коледж мистецтв у Лондоні.
«Після закінчення коледжу в 2003 я працювала художником у одній із шкіл Шотландії, і в той же рік я вперше стала освоювати техніку роботи з папером. Це сталося після поїздки до Таїланду, де я купила красиві старі книги. Тоді я багато думала про життя, смерть і тонку грань між ними, оскільки помер мій батько. Моя перша книга-скульптура "Тихий американець" була створена на згадку про батька.»
Фігура метелика, за словами Сью Блеквел, була вибрана під впливом китайської легенди про двох закоханих, чиї душі знов відродилися з попелу, прийнявши вигляд метеликів.
Друзі! Якщо Вам пощастить побувати в Лондоні, обов’язково відвідайте Музей Вікторії і Альберта, де можна помилуватися прекрасними роботами художниці Сью Блеквел.
Коли оживають книги
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Оля Лобода