В розкішному парку Гуеля
Запрошую Тебе на прогулянку родзинкою іспанського міста Барселона — неповторно красивим парком Гуеля.
Щороку це унікальне місце відвідують 4 млн туристів. Це і не дивно, адже парк настільки захоплює розмаїттям барв та витіюватістю форм, що мимоволі хочеться залишитись тут назавжди.
Парк Гуеля — творіння рук знаменитого архітектора Гауді. Нині він входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Та історія парку почалася ще в 1900 році.
Багатий каталонець Еусебі Гуель придбав на околиці Барселони чималий шматок землі та доручив Антоніо Гауді побудувати там справжній архітектурний шедевр — місто-сад. Магнат сподівався продати земельні ділянки нового комплексу та добряче підзаробити. Однак сад був настільки віддаленим від центру Барселони, що бажаючих жити тут знайшлись лише одиниці. Тож після смерті Гуеля мерія Барселони викупила землю та відкрила тут міський парк,що і до нині користується шаленою популярністю серед відвідувачів.
Біля входу в парк Тебе зустрінуть два симпатичні будиночки, немов побудовані з печива та мармеладу. Придивись уважніше до вентиляційних труб, цікаво, що зроблені вони у формі червоних мухоморчиків.
Ідемо далі. За «солодкими» будиночками починаються величні сходи, що ведуть до зали «Ста колон». Хоч насправді їх тут не 100, а 86.
Зі східців хитрим поглядом на відвідувачів дивиться саламандра (одвічний символ вогню), прикрашена кольоровою мозаїкою.
У «Залі ста колон» прекрасна акустика, тому для відвідувачів парку тут часто проводять концерти.
«Навіщо ж будувати так багато колон в одному місці?» — запитаєш Ти. Винахідливий Гауді не лише прикрасив ними зал, але й приховав усередині систему водопостачання, уявляєш? Під час дощу вода по трубах всередині колон стікає до спеціальної цистерни.
В інтер’єрі комплексу немає прямих ліній та кутів, таке враження, що парк будувався без попередніх замірів, «від руки».
Стеля та стіни декоровані яскравою мозаїкою та всілякими візерунками.
Над «Залою ста колон» красується грецький театр. Чи грали тут вистави, ніхто достеменно не знає, проте відомо, що на цьому майданчику проводили масові зібрання, наприклад, для збору благодійних коштів.
По периметру театру розташована славнозвісна хвилеподібна лава, на якій Ти зможеш відпочити та помилуватися мальовничими краєвидами. Сидіти на лаві дуже зручно, адже Гауді надав їй анатомічних форм.
Парк Гуеля рясніє чудернацькими колонами найдивовижніших форм та розмірів.
Дороги у місті-саду розташовані у спеціальних конструкціях, що нагадують хвилі прибою. Так Гауді відмежував парк від транспортних засобів.
Парк Гуеля — неймовірно красиве, цікаве та незвичайне місце. Тож гуляючи зеленими вуличками цього розкішного саду, не забудь прихопити з собою фотоапарат, аби зафіксувати найприємніші миті подорожі Барселоною.
В розкішному парку Гуеля
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: