Музей іграшок

Музей іграшок

Дитинство. Оминути цей період життя ще не вдавалося нікому.

19 т. 1

Через складний етап з безліччю випробувань та спокус у вигляді цукерок, іграшок, заборон, покарань проходять або вже пройшли всі. Ми можемо образитися на маму чи тата, посваритися з кращим другом чи подругою... Але завжди вірними і найдорожчими лишаються для нас улюблені іграшки: пупсик, робот, виготовлена власними рученятами лялька...

Іграшки були завжди, але чи були вони такими ж? Мабуть, ні... Навряд чи наші бабусі і дідусі гралися колись роботами-трансформерами чи радіокерованими машинками.=)

Хочеш знати, чим гралися колись? Якими іграшками забавляли дітей? З чого воно були зроблені? Якими вони були?.. Тоді вперед!

17 жовтня 1918 року в Росії на Смоленському бульварі в будинку №8 був заснований Музей іграшок, але перші відвідувачі змогли побачити колецію лише в 1921 році.

Натхненником музею став художник і педагог Микола Дмитрович Бартрам. Свою колекцію він почав збирати на початку 1910-х років.

Колекція розміщувалася на площі 200 квадратних метрів. 1925 року музей переїхав до садиби Хрущових-Селезньових. Тут з'явилися усі можливості збільшувати колекцію і поповнювати її новими експонатами.

При музею працювала майстерня, де згодом організували курси художньої іграшки. Щорічно майстерня випускала300 майстрів цього виду художньої творчості.

Музей став надзвичайно популярним. У 1931 році помер засновник музею Микола Дмитрович Бартрам. Його колецію було перевезено з Москви до підмосковного Загорська.

Сьогодні музей розміщений в старовинному особняку, що розташовується на території мальовничого Сергієва Посада.

Сьогодні колекції музею налічують 30 тисяч іграшок з різних країн світу.

Найбагатшою є сергієво-посадська колекція. Недаремно ж цей край відомий як «іграшкова столиця Росії».

Ну, і куди ж без матрьошки? Їх тут безліч. Є навіть дуже оригінальні: у вигляді Леніна, Сталіна, священика... Саме в цьому музеї зберігається найстаріша матрьошка, їй більше 100 років.

Повір мені, іграшок тут, ну, просто дуже багато: з дерева, з пап'є-маше, фарфору...

Якщо Тобі коли-небудь пощастить завітати до цього музею, у його стінах тебе зустрінуть барині, гусари, артисти, німецькі і французькі ляльки, паровози, пароходи, автомобілі, аероплани, шашки, доміно, лото, серсо, пригалки, пінг-понг, бідмінтон. Взагалі, музеїв іграшок досить багато в різних країнах світу. Один із них знаходиться в Києві. Я дуже постараюся дізнатися щось про ці музеї і неодмінно поділюся своїми знаннями з Тобою.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Музей іграшок

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Jeka10-avatar

Женічка Копило

кльово хай таке й в Україні зроблять
22-04-2016