10 найпрекрасніших замків світу
Друже! Чи хотілося Тобі колись відвідати найкрасивіші замки світу – прогулюватися розкішними кімнатами, милуватися прекрасними краєвидами з найвищих та найстародавніших веж?
Сьогодні Ти маєш унікальну можливість здійснити віртуальну подорож до 10 найкрасивіших замків світу. Впевнений, їхня історія, цікава архітектура та безліч загадкових легенд, що ходять стінами замків, обов’язково здивують Тебе і надовго запам’ятаються. Та що й казати, якщо самі лише назви замків пробуджують фантазію!
Замок білої чаплі
Неймовірно красивий замок білої чаплі в Японії має незвичайну архітектуру, зовсім не схожу на європейську. Побудований на пласкій гірській вершині, він складається з 83-х будівель. Хімедзі — а саме так звучить назва замку японською мовою — це справжня фортеця. Головну цитадель замку білої чаплі захищає лабіринт стежок. Небажаним «гостям» вибратися звідти практично неможливо — стежки заводять нападників у глухий кут, де їх атакують згори!
Шенбрунн, Австрія
Найцікавіша частина замку Шенбрунн у Відні, збудованого династією Габсбургів, — «Римські руїни», зведені у XVIII ст. Їхня чудесна архітектура імітує давньоримську. Тому прогулятися цією частиною замку дуже цікаво — немов потрапляєш у стародавній Рим.
Вартбург, Німеччина
Цьому замку у Тюрингії близько тисячі років. Замок часто пов’язують з ім’ям Мартіна Лютера. Кажуть, саме тут Лютер переклав Біблію на німецьку мову. І не дивно, адже старовинний замок навіює думки про мораль, гармонію та мир.
Бомарис, Уельс
Назва цього замку в перекладі звучить як «Красиве болото». За архітектурою Бомарис вважають найідеальнішим замком Великобританії. Збудований він був за наказом Едуарда І. Будівництво тривало цілих 35 років, починаючи з 1295-го. Проте через відсутність коштів він так і залишився недобудованим.
Чапультепек, Мексика
Височіє над столицею Мексики розкішний замок — Чапультепек. Його багаті хороми вважають найрозкішнішими у всій Північній Америці. Нині Чапультепек — історичний музей, а колись у ньому жила королівська сім’я. Був замок і обсерваторією, і військовою академією.
Замок короля Людвіга (Нойшванштайн), Німеччина
Замок Нойшванштайн — задум баварського короля Людвіга ІІ. Зі стін замку відкривається такий краєвид, яким не може похизуватися більше жоден замок у світі! У Німеччині немає більш фотографованого місця, ніж Нойшванштайн. Король задумав його як гірське пристанище: є тут і сторожка, і цитадель, і Дім лицаря з квадратною вежею. З німецької назва замку звучить як «Новий лебединий камінь».
Образ палацу Людвіга ІІ часто використовувався в діснеївських мультфільмах — такий Нойшванштайн прекрасний!
Шамбор, Франція
Прекрасний Шамбор, що вражає туристів зі всього світу своїми величезними розмірами, був побудований всього лише як мисливський будиночок. Тут король міг відпочити від щоденних державних турбот. У замку тісно переплелися середньовічна французька і класична італійська архітектури. Шамбор — один з найвідоміших замків планети.
Шенонсо, Франція
Замок Шенонсо, що немов міст перетинає річку Шер, був побудований у XVI ст. за наказом Катерини Бриконне, і відтоді його історія тісно пов’язана з жіночими іменами. На сході розкинулись пишні сади, які колись доглядала Діана де Пуатьє, на заході — сади Катерини Медичі. Гостювала в замку і Марія Стюарт. У XVIII ст. тут жила пані Дюпен, яка прославила це місце тим, що запрошувала сюди вчителів — відомих письменників Вольтера та Руссо — для свого сина.
Замок Альгамбра, Іспанія
Замок зі стінами червоного відтінку побудований в Іспанії у ІХ ст. «Червона фортеця» — саме так перекладається назва палацу. Дивно, але протягом довгого часу замок був занедбаний, або служив казармами для військ Наолеона. І лише 1870 році справедливість відновилася — Альгамбру взяли під захист та оголосили національним надбанням.
Празький град, Чехія
Резиденція чеських володарів. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, він є найбільшим замком у світі. Довжина його становить 570 м, а ширина — 130 м. Є тут і церкви, і резиденції, і вежі, і навіть конюшні. Особливо прекрасний Празький град уночі, при світлі ліхтарів.
Тут зберігаються королівські регалії Богемії. За легендою, якщо країною керуватиме узурпатор, регалії протягом року принесуть йому смерть. Саме так і сталося з Рейнхардом Гейдріхом під час Другої світової війни. Він загинув через рік після здобуття ним трону…
10 найпрекрасніших замків світу
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: