Живопис на асфальті
Інша назва цього мистецтва (не побоюся цього слова) — стріт-арт. Зародилося воно ще в XIV столітті в Італії. Художники переїжджали від міста до міста, демонструючи всім релігійні зображення, виконувані на великих площах.
На сьогодні найвідомішими художниками в напрямі стріт-арт є Едгар Мюллер, Едуардо Ролер, Джуліан Бівер, Манфред Стадер, Курт Веннер.
Роботи 44-річного Едгара Мюллера з Німеччини часом сягають 400 метрів квадратних, що дорівнює площі баскетбольного майданчика. На створення одного 3D-шедевра йому потрібно в середньому 5 днів.
Фотореалістичністю характеризуються картини аргентинського художника Едуардо Ролера. Художник не просто створює шедевр на асфальті, а намагається донести певну глибоку думку, привернути увагу до якоїсь проблеми.
Найвідоміший вуличний 3D-художник — британець Джуліан Бівер. Вже 20 років він працює у жанрі стріт-арту. Його працями милуються на вулицях США, Великобританії, Франції, Бразилії та Росії.
Манфред Стадер визнаний майстром стріт-арту. Його картини, виконані на тротуарах та стінах будинків, називають оптичними ілюзіями.
Перші роботи Курта Веннера у жанрі 3D-малюнків на асфальті з'явилися на вулицях Риму. Про його творчу діяльність був знятий фільм.
В Росії цей напрям ще не настільки потужний, як в Англії, США, Франції чи Німеччині. Але все-таки поодинокі представники є. Найбільшого успіху досягнув Філіп Козлов.
Живопис на асфальті
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Дарія Биченко
Дарія Биченко