Гігантський кактус сагуаро
Велетенські кактуси сагуаро виростають до 15 м заввишки та живуть більше 200 років. Вага деяких з них вдвічі перевищує вагу слона.
Це гордість Південної та Північної Америк. Сагуаро прикрашають величні схили Кордильєр, рівнини Аризони, все кубинське узбережжя та гори Південної Каліфорнії.
Рослина прекрасно адаптувалася до посушливого клімату. ЇЇ грубий зелений стовбур може накопичувати та утримувати до 2000 л води.
Цвіте кактус білосніжними квітами, та настільки великими, що в них іноді навіть птахи гніздяться.
Квітка сагуаро містить аж 3500 тичинок, і це тоді, коли квіти інших рослин мають від однієї до кількох десятків тичинок. Окрім гігантських розмірів, квіти сагуаро відомі й тим, що є емблемою штату Аризона.
Оберігаючи ніжний цвіт від спеки та сонця, кактус відкриває свої квіти лише вночі. Плоди сагуаро часто використовують в їжу та роблять з них олію.
Сагуаро найчастіше розгалужуються після 30 років життя, набуваючи чудернацьких форм: танцюючої людини, віяла, тварини і навіть виделки.
В США кактуси сагуаро охороняються законом. Кожному, хто наважиться зашкодити гіганту, загрожує ув’язнення на 25 років.
Та таке покарання, на жаль, не лякає браконьєрів. Вони безжально крадуть рослини, які ще поміщаються в автомобіль, та нелегальнопродають їх за 1000 доларів. Тому на кактусах встановлюють спеціальні датчики, які дозволяють простежити, звідки вкрали рослину та куди її відвезли.
До 1978 року найвищим кактусом на Землі був сагуаро заввишки 24 м. Нині ж це 14-метровий велетень в Аризоні обхватом 3 м.
Висушений сагуаро настільки міцний, що раніше індіанці навіть використовували його при будівництві.
Кактуси надають пустелі неповторного вигляду. Здається, немов таємничі інопланетяни привезли ці рослини на Землю з іншої планети. Особливо дивовижні місцеві пейзажі під час сходу та заходу сонця.
Побачивши кактуси сагуаро на власні очі, неможливо стримати захоплення. У сутінках ці величні рослини-стовпи нагадуютьколони гігантського замку велетнів.
Гігантський кактус сагуаро
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: