Як очистити повітря у квартирі за допомогою рослин?

Як очистити повітря у квартирі за допомогою рослин?

Закрий очі та уяви себе посеред лісу, де пахне хвоєю і суницями, співають пташечки, а повітря чисте, мов кришталь… Не виходить? Значить, Тобі негайно треба завести рослини-очисники повітря. Ці екологічні монстри перетворять Твою квартиру на райський садок, де вільно дихається та з задоволенням відпочивається після насиченого подіями дня.

37 т. 0

Важко повірити, однак повітря всередині будинку в десять разів токсичніше та в п’ять разів забрудненіше, ніж на вулиці. А надто в місті!

Окрім газів та канцерогенів, що проникають знадвору, у повітрі звичайної квартири міститься ще й домашній пил, шерсть тварин, віруси, шкідливі елементи різноманітних хімічних засобів. Звідси — головний біль, швидка втомлюваність, алергія і безсоння.

Проте захистити себе від забрудненої атмосфери та зробити своє житло екологічно чистим можливо! Проводимо операцію озеленення з кодовою назвою «Чисте повітря — у кожен дім!».

Зелені санітари. Навіщо кімнатні рослини у квартирі?

Кімнатні рослини здатні не лише створити затишок, але й очистити повітря, наповнити його ароматами краще від будь-якого супермодного аерозолю. Багато з них поглинають вуглекислий газ, насичують повітря киснем, мають лікувальні властивості та чудово заспокоюють.

Є і такі, що прекрасно очищують повітря від шкідливих мікроорганізмів завдяки виділенню фітонцидів — біологічно активних речовин, які пригнічують ріст мікроскопічних грибів та бактерій.

Тож якщо Ти бажаєш очистити повітря у своїй оселі природним шляхом і наситити його корисними фітонцидами, посади диффенбахію, мирт або китайську троянду. Вони стануть вірними помічниками у боротьбі за вільне та глибоке дихання свого турботливого господаря.

Китайська троянда.

Схожими властивостями наділені фікус, хлорофітум та аспарагус. Посадивши на підвіконні такі рослинки, нарешті можна вдихнути на повні груди й зітхнути з полегшенням, адже ці зелені санітари вбивають бактерії та віруси.

Цікаво! Вчені переконують: на кожні 10 кв. м оселі потрібно мати хоча б один вазон діаметром від 15 см. Кімнатні рослини слід розташовувати не як заманеться, а зважаючи на добросусідство видів у природі.

Аспарагус.

Є кімнатні рослини, що дивовижним чином зволожують повітря в оселі та очищають його від токсичних речовин, які виділяють пластмасові предмети, мийні засоби, лаки тощо. Швидко та якісно підвищать вологість повітря Твоєї кімнати цикламен, фіалка та папороть. Дипсис жовтуватий очистить його від токсинів.

Цикламен.

А от спатифіллум, окрім цілющого впливу на повітря, ще й допоможе дівчатам знайти своє кохання, а заміжнім жінкам — зміцнити лад у родині. Саме так говорить народне повір’я. Не даремне спатифіллум називають «Жіночим щастям».

Спатифіллум.

Детальніше про корисні властивості деяких рослин-санітарів повітря, а також про особливості догляду за ними Тобі розповість відео.

Обираємо рослини для дитячої кімнати

Правильно підібраний вазон може стати не лише борцем за чистоту Твоєї квартири, але й вишуканою прикрасою інтер’єру.

Проте рослини для дитячої необхідно вибирати особливо прискіпливо. Окрім заспокійливої дії, насичення повітря киснем та ніжними, легкими ароматами, вони мають відповідати цілому ряду вимог:

  • бути безпечними (не містити колючок, ядовитих речовин),
  • не мати різкого запаху,
  • не викликати алергії.

Номер один у списку найкращих рослин для дитячої — абсолютно невибаглива сансевієрія. Вона запросто очистить повітря від шкідливих речовин, що виділяють меблі або покриття підлоги. Ліквідує вихлопні гази. Однак натомість попросить Тебе частенько протирати їй листя. Коли рослина дихає, вона виконує свої обов’язки якнайкраще.

З появою кипарисовика Ти назавжди забудеш про грибок і бактерії, а ще… про байдужі погляди своїх гостей. Неможливо пройти повз такої краси! Та не забудь: ялинка-пилосос час від часу потребує душу.

Лимонне дерево — джерело ефірних олій, які наповнять дитячу свіжістю і чистотою. Саме ефірні олії, поєднуючись з іонами повітря, вбивають мікроби. Легкі цитрусові нотки допоможуть Тобі швидко заснути.

Хлорофітум настільки безпечний, що не завдасть ані найменшої шкоди, навіть якщо який-небудь допитливий малюк скуштує його на зуб. Прекрасно витягує з повітря шкідливі елементи та пилюку, натомість збагачуючи його киснем.

Бегонія, немов фільтр, очищує повітря від пилу і бактерій. Ідеально підійде для спальні малюка, схильного до алергії.

Часто хворієш? Пеперомія — ас у знищенні хвороботворних бактерій. Невибаглива, добре переносить тінь — те що треба для всіх, хто дбає про власне здоров’я, але не хоче зайвий раз носитися з горщиками.

«Різдвяна зірка» (декабрист) затишно почуватиме себе на підвіконні теплої, добре освітленої кімнати.

Кімнатні рослини для дому. Гармонія зелені та стилю

Як прикрасити різні зони квартири, щоб модно, стильно, і корисно? Розповідаю!

Оригінальна прикраса кухні — мох. Зазвичай його вирощують у широких лотках, скляних тераріумах і горщиках. Ідеальне доповнення еко-стилю та чудовий подарунок на День сім’ї!

Від запаху чаду на кухні позбавить аспідистра. Ця рослина не боїться протягів, чудово зволожує повітря та частково поглинає шум. А пил збирає не гірше пилососа.

Кактуси краще поставити біля робочого стола. Вони знижують дію електромагнітного випромінювання. Чудово впишуться в інтер’єр у стилі мінімалізму.

Монстера — відмінний синоптик. Перед дощем її листя вкривається дрібними крапельками. Виростає до 4–5 м.Неодмінно осели її у себе вдома — і невдовзі у кімнаті для гостей виросте красиве деревце.

Перетворити балкон або веранду на зелений оазис просто. Варто лише посадити сциндапсус — і досі білі стіни заграють зеленими барвами! Встигай лише решітки готувати. В’юнкі ліани люблять вологу (тому Тобі знадобиться пульверизатор), а от від прямих сонячних променів їх краще сховати.

Особливо ретельно потрібно вибирати рослини для спальні. Найкориснішими будуть каланхое, хлорофітум та спатифіллум.

Інтер’єр у стилі кантрі чудово доповнять гербера, пеларгонія. Для класичного стилю підійдуть фіалки та азалії. А хай-тек прикрасять подокарпус та калатея.

Погодься, вирощувати кімнатні рослини у традиційних горщиках — вчорашній день! Сьогодні модно висаджувати вазони у колби, лотки, вазочки, скляні банки і навіть чайники.

Окрім догляду за вазонами, не забувай про вологе прибирання та регулярне провітрювання квартири. Це запорука Твого здоров’я та відмінного самопочуття.

Дихати не надихатись!

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

37 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Як очистити повітря у квартирі за допомогою рослин?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.