Як намалювати калину?
«Як у лузі калина», — кажуть в народі про красиву дівчину. Не дарма калину вважають символом чистоти і дівочої вроди. Кетяги калини здавна прикрашали весільний вінок нареченої. Калиною лікували, присвячували їй казки та легенди, оспівували у піснях. Надихала вона й українських поетів та художників як символ рідної землі та любові до Батьківщини.
Коли в гості приходить весна, калина радує очі білосніжним цвітом, немов сукня нареченої. Влітку квіти перетворюються на розкішні зелені кетяги. А коли осінь стоїть на порозі, розстеляючи під ногами жовтогарячу ковдру, калина особливо прекрасна: палає багряними фарбами, пишається налитими сонцем червоними ягодами. Як вдарять перші морози, з калини сміливо можна готувати цілюще варення та морси.
На вигляд калина — звичайна червона ягода, а скільки таємниць у неї всередині! Свою назву калина отримала від стародавньої назви Сонця — Коло, тому первісно й символізувала вогонь, сонячне світло, повноту й гармонію життя. А оскільки ягоди калини червоного кольору, то вони стали символом крові та безсмертного роду.
Калина — уособлення батьківського дому, материнства. Калиновий кущ — це мати, а квіточки та ягідки — її діти. Калиновий кущ здавна відіграє і роль Світового дерева. Калинові кетяги на весільному рушнику символізують непереривність сімейного життя, а на дівочій голові — здоров’я, кохання, красу і молодість.
Калина дорога серцю кожного українця, бо є символом українського народу. Як символ Батьківщини, вона «проросла» в урочистій пісні січових стрільців:
Ой у лузі червона калина похилилася.
Чогось
наша славна Україна зажурилася.
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну розвеселимо!
Намалюй калину в альбомі та подаруй батькам до річниці весілля чи напередодні великого державного свята. Малюнок з пломінкими калиновими ягідками можна оформити в рамку та повісити вдома як оберіг.
Підготуй, будь ласка:
- білий аркуш паперу,
- простий олівець,
- гумку,
- кольорові олівці.
До роботи!
1. Спочатку намалюй основу — гілочку, на якій висітимуть ягоди та листя. Гілка має потовщення в лівій частині та зменшується ближче до правого кінця.
2. Додай побільше дрібних круглих ягід. Деякі матимуть овальну форму, решта нагадуватимуть маленькі, не надто рівні кружечки. Частина ягід перекриватимуть одна одну.
3. Тонкими плавними лініями з'єднай основну гілочку з ягодами. Збирай ягоди в кетяги, розміщуючи декілька ягід на одній тоненькій гілочці.
4. А тепер на задньому фоні намалюй три листочки. Кожен з них поділи на три або чотири фрагменти. Таку форму мають листя калини.
5. Надай контурам листя форми зубчиків, а також додай жилки на їхній поверхні. На ягодах калини будуть невеличкі хвостики у вигляді точок.
6. Ягоди калини зафарбуй рожевим кольором. Цей колір не буде основним, він лише дасть ягодам тон.
7. Зроби ягідки червоними, однак не повністю. Залиш світлим місце відблиску і поступово додавай ягодам інтенсивності кольору. Ягоди, що розташовані далі, зафарбуй повністю.
8. Бордовим відтінком додай ягодам яскравості. Цей колір потрібно наносити у невеликій кількості, щоб не зіпсувати малюнок.
От наша калина й запалала багряними фарбами!
9. Світло-зеленим олівцем замалюй листя, не лишаючи світлих місць.
10. Темно-зеленим виділи жилки на листочках, обведи контури. Ділянки навколо ягід будуть темнішими, тому що там на листочки падає тінь.
11. Гілочка буде коричневого кольору. Чорний знадобиться, щоб посилити різкість ілюстрації.
Калинова гілочка готова дарувати радість твоїм гостям.
Повісь малюнок калини у вітальні — потужний український оберіг захищатиме своїх господарів від злих сил, навічно оселивши вдома тихе сімейне щастя.
Читай також:
Як намалювати калину?
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Аліна Сосновська