Дитячі поробки на тему "Космос" до Дня космонавтики
12 квітня 1961 року завдяки Юрію Гагаріну була відкрита нова сторінка у розвитку людства – здійснено перший політ у космос. Відтоді ми відзначаємо День космонавтики. І як же обійтися без яскравих саморобок?
Я підготував для Тебе кілька майстер-класів із виготовлення саморобок до Дня космонавтики. Нумо дізнаймося, як легко зробити ракету з картону та пластикових пляшок і з яких підручних матеріалів вийде літальна тарілка.
Як зробити ракету з картону
Зараз я пропоную Тобі відчути себе юним Гагаріним і виготовитиракету. В космос на ній не полетиш, але ж помріяти ніхто не забороняє ;)
Цікаво! До речі, космічний корабель «Восток», на якому здійснив політ Юрій Гагарін, сьогодні ніхто б не випустив у космос! А все тому, що техніка була погано випробувана. Після старту ракети корабель Гагаріна опинився на 40 км вище, ніж очікувалося. І якби не спрацювала гальмівна установка, «Восток» спускався б до Землі на 10 діб довше – на такий час космонавтові не вистачило б ані їжі, ані кисню. Що найцікавіше, сам Гагарін про це не знав.
Ракета з картонного рулончика – проста у виготовленні саморобка до Дня космонавтики. Ось детальний майстер-клас, який допоможе Тобі.
З однієї сторони картонного рулону зроби невеликі надрізи, скрути смужки та склей їх між собою.
Із картону зроби підставку для ракети та двигуни.
Останній штрих – розфарбовування ракети.
«Поїхали!» – сказав би Юрій Гагарін.
Цікаво! Як людина, що першою полетіла в космос, Гагарін був вражений неймовірною красою безмежного простору, що відкрився перед ним, і описав його так: «Тут побачив я горизонт... зірки, небо чорне, повністю чорний колір неба... Дуже гарний обрій, видно коло Землі, навкруги обрію, такий ніжний-ніжний блакитний колір біля самої поверхні Землі. Потім поступово темніє, фіолетовий відтінок переходить у чорний колір».
Яка неймовірна краса відкрилася Гагаріну з ілюмінатора! А якби Тобі випала нагода полетіти в космос, як думаєш, що б Ти там побачив? Чи все у Твоїй уяві так само, як пише Гагарін? ;)
Ще цікаво виготовити ось таку ракету для забав. Із великих картонних коробок зроби основу для цього «будиночка» та прикрась його різними кольоровими вирізками.
Можна зробити не просто ракету, а цілу космічну станцію з різних підручних засобів – пластикових пляшок, тарілок різних розмірів, картонних циліндрів. Всі деталі потрібно склеїти так, як підказує Тобі фантазія, та пофарбувати за допомогою балончика у сріблястий колір.
Як зробити літальну тарілку
Цікава і проста саморобка – літальна тарілка. Для її виготовлення не потрібно багато матеріалів. В основі такого літального апарату – пластикові або паперові одноразові тарілки різних розмірів та глибини (тоді можна експериментувати з формою). Склей їх так, як на малюнку. Готовий літальний апарат можна або обгорнути фольгою, або пофарбувати у сріблястий колір.
Апарат майже готовий, але є ще один важливий момент – сигнальні вогні. Щоб тарілка була помітною, наклей на неї яскраві деталі: це можуть бути ґудзики або ж частини конструктора тощо.
А ось більш складний варіант саморобки до Дня космонавтики. Для її виготовлення Тобі знадобляться:
- 2 пластикові тарілки;
- маленька пластикова салатниця;
- 3 одноразові фужери;
- клейовий термопістолет.
Склей тарілки між собою.
Зверху приклей салатницю.
Верхню частинку фужерів потрібно трішки зрізати та приклеїти з іншого боку склеєних тарілок.
Основа літального апарату готова! Залишилося лише оздобити її різними деталями – тими, що знайдуться під рукою.
Навіть так літальна тарілка виглядає цікаво і незвично, але якщо її ще й пофарбувати у сріблястий колір – то вона дійсно стане схожою на інопланетний пристрій.
Читай також:
Дитячі поробки на тему "Космос" до Дня космонавтики
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: