Прогулянка тілом: анатомічний музей у Нідерландах
Побувати всередині тіла велетня та ще й вибратися звідти живим-здоровим — гадаєш, таке можливо лише в казках? А от і ні! В Нідерландах створили унікальний музей людського тіла, де буквально зсередини можна почути, як стукає серце, досхочу пострибати на язику-батуті й на власні очі побачити, як зароджується життя.
Єдиний у світі
Аби дізнатися, як функціонує живий організм, не потрібно розрізати жабу та пріти над купою книжок. Пропоную приємнішу альтернативу — онлайн-подорож до єдиного в світі Музею людського тіла в Нідерландах. Аж дух перехоплює — настільки тут все реалістичне!
Музей розташований у місті Лейден поблизу Амстердаму. Не помітити споруду просто неможливо — ще на під’їзді до міста ти побачиш гігантську скульптуру людини, вбудовану в сучасну багатоповерхівку. Вхід — у коліні фігури, дістатися якого можна на ескалаторі.
Прямісінько з порогу ти потрапляєш у захопливий світ людського тіла і можеш годинами блукати різними системами та органами. Фантастика!
Наберися хоробрості!
Звісно, якщо від одного лиш вигляду крові у тебе тремтять коліна, краще утриматися від екскурсії. Ось чому до музею не пускають дошкільнят. Це й не дивно, якому малюку сподобається лабіринт із м’язів, кісток та судин?
Подорож музеєм починається з огляду стегнової кістки. Відвідувачам розповідають, як утворюються лейкоцити й еритроцити, а далі гості піднімаються вгору — досліджувати наступні частини людини. Всього за час прогулянки доведеться подолати сім поверхів-частин гігантського тіла — фактично ціле містечко внутрішніх органів. Тож наберися хоробрості — моторошне видовище!
Подорож у форматі 5D
Прогулюючись «коридорами» штучного велетня, мимоволі відчуваєш себе комашкою, що випадково потрапила всередину людини, — справжня знахідка для майбутніх медиків та любителів анатомії. Відвідання музею — чудова нагода побачити, як циркулює кров організмом, б’ється серце та працює гігантський шлунок.
Гості музею мають унікальну можливість не лише детально вивчити будову кісток, зуби, м’язову систему та дізнатися, як влаштоване, приміром, людське вухо, але й випробувати складові організму «в ділі».
Робота органів транслюється на екранах і супроводжується реальними звуками — якби відвідувачі й справді зменшилися до мікроскопічних розмірів та потрапили всередину людини, саме це вони б почули у велетенському череві.
«Експонати» можна не тільки помацати, але й відчути їхні запахи. Як от запах із ніздрів, який демонструють глядачам. Тільки уяви собі — мабуть, там справжній вітер! А як тобі подорож разом з еритроцитами у м’якому кріслі?
Спеціальні окуляри посилюють відчуття реалістичності декорацій, тож прогулянка музеєм — це, по суті, подорож у форматі 5D.
Відрижка — це природно!
За задумом авторів проекту, гігантська металева людина-музей — жінка. Тому всередині можна побачити, як у матці зароджується життя та розвивається плід.
Але найбільше дітям подобається язик, на якому так весело стрибати під звуки відрижки!
Та й це ще не все. Протягом екскурсії аудіогід цікаво розповідає (і показує), що відбувається в організмі людини, якщо певний орган виходить із ладу. Ти зможеш побачити зсередини, як діють на внутрішні органи шкідливі звички. Не віриться, який насправді тендітний і беззахисний цей, на перший погляд, могутній та міцний людський організм.
Закінчується екскурсія відвідинами очей та людського мозку з неймовірно реалістичними нейронами та гігантськими звивинами. Не турбуйся, що не зрозумієш, про що йдеться. Кожному відвідувачу дають навушники з «його» мовою.
Проект на мільйони!
Над розробкою проекту музею працювали 12 років. Ще 2 роки пішло на будівництво. Втілення геніальної ідеї обійшлося авторам у 30 мільйонів доларів, однак результат виявився вартим зусиль і коштів.
Фігура велетня зроблена з особливої нержавіючої сталі. Висота людини-гіганта — 35 м. Скульптура вбудована в скляну висотку — вражаюче видовище!
Якщо плануєш завітати до музею людського тіла у Лейдені, про квитки варто потурбуватися заздалегідь — надто багато бажаючих потрапити в дивовижний світ під назвою «людина».
Читай також:
Прогулянка тілом: анатомічний музей у Нідерландах
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: