День без покупок: а чи потрібно нам стільки речей?

День без покупок: а чи потрібно нам стільки речей?

Наближаються новорічні та різдвяні свята! Ти ж чекаєш на них, чи не правда? А що уявляєш у першу чергу, коли згадуєш про них? Подарунки, сімейні посиденьки за щедрим столом, радісні вірші й пісні чи довжелезні списки речей, які треба придбати до свята?

11 т. 1

Чи спадало Тобі на думку, скільки великих компаній, що виробляють різноманітні товари, використовують різдвяні свята, аби збільшити свої прибутки? «Скоро Новий рік — гайда за покупками! Тобі не обійтися без наших чудо-пропозицій»: уже в кінці осені торговельні центри по-новорічному задекоровані, а реклама постійно нагадує про наближення свята.

День без покупок

Інколи здається, що за всією цією лихоманкою зі святковими закупами люди забувають, що головне — це початок року і нові надії, народження Христа і прославляння його у сімейному колі. А кількість обнов і подарунків — це не те, що робить свято святом.

Саме так подумали люди, що в 1992 році заснували День без покупок — канадський рекламіст Тед Дейв та ціла міжнародна спільнота художників, письменників, студентів та викладачів. Відзначення цього дня — це протест проти культури споживацтва. Іншими словами — проти витрачання грошей на нові покупки понад міру.

День без покупок – аргументи прихильників

Ось один з головних аргументів прихильників Дня без покупок: 20% населення світу споживає понад 80% природних ресурсів планети. Дивне співвідношення, чи не так?

В Америці це особливе свято припадає на п'ятницю після Дня подяки (це двадцяті числа листопада). Можливо, Тобі відомо, що її ще називають Чорною — це один з найуспішніших торгових днів у році, коли магазини обіцяють своїм відвідувачам шалені знижки. А ще ця п'ятниця відкриває сезон різдвяних розпродажів. Отже, засновники та прихильники Дня без покупок пропонують утриматися від походу до торговельних центрів тоді, коли всі якраз туди збираються! Тож кмітливі європейці вирішили відзначати цей день у суботу :)

День без покупок

«Намалюй щось, зший щось, приготуй щось, заспівай щось, побудуй щось, створи щось, НЕ КУПУЙ НІЧОГО», – закликає плакат, присвячений цьому дню.


«Реклама обманює, коли обіцяє, що ми станемо щасливішими, якщо придбаємо більше речей», — каже автор ідеї свята Тед Дейв. Ми не станемо радіснішими, коли отримаємо дорожчий новорічний подарунок, і не станемо крутішими, коли купимо суперновий смартфон. Тож перед тим, як придбати щось — спочатку подумай, чи справді це Тобі потрібно. Саме це — мета Дня без покупок: замислитися, що саме є для нас найбільшою цінністю. Гроші чи любов близьких людей? Нові модні речі чи святкові емоції, які хочеться розділити з найдорожчими? 

Символ Дня без покупок – Зента Клаус

«У цьому році будь вищим за це», – каже символ Дня без покупок Зента Клаус, маючи на увазі наше надмірне захоплення магазинними вітринами.

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

День без покупок: а чи потрібно нам стільки речей?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Kara-avatar

Каріна Павляк

модно
12-01-2016