Всесвітній день вчителя: як вітають вчителів в Україні та світі?
Навчить і підтримає, надихне і пожартує при нагоді. Звісно ж, це твій учитель — людина, яка дає не лише знання, а й допомагає стати особистістю. Вітати рідних наставників з професійним святом: готувати концерти, дарувати листівки та квіти — в Україні добра традиція. А як святкують День вчителя за кордоном?
Вчитель — це друг і наставник, порадник і найкращий взірець для наслідування. Він не тільки веде тебе Країною Знань, а й вчить бути добрим, справедливим, любити і поважати близьких людей, берегти природу, збагачувати свій духовний світ.
Щороку в першу неділю жовтня вчителі відзначають своє професійне свято — День вчителя. Нині його святкують у понад 100 країнах світу.
Вперше цей День відзначили у 1994 році. Відтоді склалася добра традиція вітати освітян з їхнім святом, дарувати квіти та відзначати найкращих різноманітними нагородами та званнями.
Як святкують День вчителя в інших країнах?
Вчителів шанують у всьому світі. Канадці, щоб показати безмежну любов та повагу до вчителя, у 2002 році навіть випустили пам’ятну марку в честь їхнього професійного свята.
В Лівані урочистості з нагоди Дня вчителя тривають протягом цілого тижня — з третього по дев’яте березня.
Цікаво святкують День вчителя у Таїланді. Вчителям співають величальних пісень і підносять їм подарунки — таці, прикрашені квітами, фруктами та свічками. Урочисте дійство відбувається 16 січня.
В Індії свято вчителя відзначають 5 вересня, у день народження другого президента країни — доктора Сарвепаллі Радхакришнана. Цього дня старшокласники, аби висловити вдячність наставникам, беруть на себе їхні обов’язки та навчають молодших школярів.
28 березня вітають педагогів у Чехії та Словаччині. Цього дня у чеській Моравії народився один з найвідоміших вчителів світу — Ян Амос Коменський. На його честь проводять конкурс «Золотий Амос», де номінантів на премію висувають самі учні.
Твої американські ровесники дарують своїм вчителям власноруч підписані листівки. Погодься, отримати такий подарунок в еру цифрових технологій і справді приємно.
В Аргентині День вчителя — національне свято і загальний вихідний. Відзначають його 11 вересня. Цього дня аргентинці згадують президента Домінго Фаустіно Сарм’єнто. Жителі Аргентини вважають його просвітителем свого народу.
В Китаї у День вчителя двері школи відкриті не лише теперішнім учням, а й випускникам. Школярі влаштовують святковий концерт та дякують наставникам за їхню титанічну працю.
У деяких країнах свято вчителя є днем шкільного самоврядування, коли учні проводять уроки замість вчителів. Цікаво, а в твоїй школі є така традиція?
Пам’ятники вчителям в Україні та світі
Вчителям присвячують пісні, пишуть про них захопливі романи та повісті. Навіть пам’ятники зводять на їхню честь. В Україні пам’ятники вчителям встановлені майже в кожному регіоні, проте найвідоміші з них розташовані на Харківщині та Закарпатті.
Пам’ятник першому вчителю біля Харк івського нац іонального педагог ічного университетуім. Г. С. Сковороди, місто Харків.
Пам’ятник у селі Колочава Закарпатської області присвячений усім вчителям, які у післявоєнні роки приїхали на Закарпаття з центральної та східної України піднімати рівень освіти у гірських селах.
Вчитель-мислитель в античному одязі замислено дивиться у далечінь , село Божиківці, Хмельниччина.
Пам’ятник першому вчителю, місто Дергачі, Харківщина.
Пам’ятник вчительці у місті Ніжині Чернігівської області, Україна.
Шанують професію вчителя і за кордоном. Мабуть, немає країни, яка б не турбувалася про освіту підростаючого покоління, а відтак і про світле майбутнє своїх громадян. Звідси — так багато пам’ятників на честь хранителів науки.
Пам’ятник вчительці у місті Коувола, Фінляндія.
Пам’ятник вчителям в місті Коламбус, штат Огайо, США.
Пам’ятник вчителю в місті Паленсія, Кастилія і Леон, Іспанія.
Друже! Вчителі грають у нашому житті неоціненну роль. Саме завдяки їм ми навчилися читати і рахувати, це вони вперше розказали нам теорему Піфагора та пояснили будову атома. Вчителі прищепили нам любов до книги і навчили поважати традиції, звичаї інших народів. Вони розповіли нам про далекі країни та давно минулі часи, надихнули нас творити власними руками та розумом. Саме їм ми повинні дякувати за подаровану нам частинку їхнього серця та душі.
У Всесвітній день вчителя ООН пропонує всім на хвилинку замислитися про те, як змінив життя кожного з нас хороший вчитель. Друже, а в тебе є улюблений педагог? Напиши про нього в коментарях Пустунчику.
Читай також:
Всесвітній день вчителя: як вітають вчителів в Україні та світі?
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: