Професії майбутнього
Коли ще зовсім маленьким ти стоячи на табуретці голосно декламував кумедні дитячі віршики, сусіди пророкували тобі велике сценічне майбутнє. Хіба міг тоді хтось уявити, що ти виростеш і захочеш стати менеджером космотуризму чи дизайнером віртуальних світів? Такі професії вже з’являються. Подивимось, які фахівці правитимуть світом через 5–10 років?
Сучасний світ так швидко змінюється, що популярні колись професії тьмяніють на фоні нових. Поява інших реалій життя — новітні винаходи, космічні досягнення, наукові відкриття — зумовила необхідність нових професіоналів у найрізноманітніших сферах.
Друже, а ти вже вирішив, ким хочеш стати в майбутньому? Наш Пустунчик хвилюється за твій вибір і прагне розповісти, які професії будуть актуальними вже за кілька років.
Проектувальник роботів
Звісно, ти чув про розумні будинки та роботів-офіціантів. У сучасному світі без роботів — нікуди. Не дивно, що вже сьогодні потрібні професіонали, які вміють їх створювати. А надто фахівці, які працюють у побутовому напрямку і зможуть створити, наприклад, робота-прибиральника, робота-садівника чи робота, що вигулюватиме собак.
Менеджер космотуризму
Після того, як Ілон Маск запустив своє авто на Марс, ні в кого не лишилося сумнівів: космічним подорожам — бути! Та навіть якщо космічний туризм стане звичним явищем, навряд чи хтось зможе самостійно організувати тур і покинути Землю «дикуном». Ось тут і прийде на допомогу менеджер космотуризму — фахівець, що складатиме програми космічних екскурсій, відвідання орбітальних комплексів та місячних баз.
Дизайнер віртуальних світів
Тільки уяви собі, ти на концерті найвідомішої рок-групи світу, будуєш пісочні замки на пляжі Нової Гвінеї або підкорюєш недоступні гірські вершини за тисячі кілометрів від дому. Дуже скоро відвідати місця, про які так мріяв, буде можливо завдяки віртуальним подорожам.
Кількість охочих подорожувати віртуальними світами з кожним роком зростає. У майбутньому це будуть не тільки геймери, а всі, хто мріє потрапити на інший кінець Землі, але не може бути там особисто.
Дизайнер віртуальних світів має володіти навичками художника та програміста, а також розуміти потреби віртуальних туристів. Цю професію вже можна здобути в Україні.
Тренер з майнд-фітнесу
Читати зі швидкістю Супермена стане можливо завдяки тренеру з майнд-фітнесу. Слово «mind» у перекладі з англійської означає «розум».
Тренер із майнд-фітнесу займатиметься розвитком уваги, пам’яті, логіки, швидкості читання та лічби клієнта. За прогнозами аналітиків, професія фітнес-тренера для розуму з’явиться вже в 2020-му.
Розвинути перераховані навички фахівцю допомагатимуть спеціальні програми. Подібні з’являються вже сьогодні. Приміром, Mind Fitness Training Institute у Вірджинії пропонує 7-денний курс усім охочим до самовдосконалення.
А компанія Lumosity створила понад 40 онлайн-ігор для покращення розумових здібностей людини. Треба визнати, їхня ефективність доволі сумнівна і навіть стає приводом для судових позовів.
Вчитель
Не очікував? Однак це теж професія майбутнього. Зовсім скоро вчителі розроблятимуть індивідуальні навчальні програми, аби їхні учні не просто засвоювали матеріал, а й досягали життєвого успіху.
Шкільний дієтолог
Кожна третя людина на Землі страждає від ожиріння, заявляють британські експерти. Розширення мереж фаст-фудів, реклама, збільшення в раціоні солодкого, масла та продуктів тваринного походження провокують збільшення маси тіла і купу захворювань.
Шкільний дієтолог навчатиме дітей харчуватися правильно та відповідатиме за те, щоб їжа шкільної їдальні відповідала фізіологічним потребам юного організму.
Сіті-фермер
З кожним роком місця на планеті стає все менше. Ущільнення житлових умов, збільшення населення міст призводять до виникнення вертикальних ферм. Це екологічні конструкції, завдяки яким можна вирощувати рослини та розводити тварин у межах міста: на дахах та в приміщеннях хмарочосів. Ще трохи — і людство не зможе обійтися без фахівців, що знатимуть, як облаштувати й обслуговувати такі господарства.
Перша вертикальна сіті-ферма з’явилася 2012 року в Сингапурі. Нині такі ферми будуються в США, Китаї, ОАЕ.
Дизайнер емоцій
Шалену популярність пророкують і дизайнеру емоцій. Ця людина має бути обізнана в психології, фізіології та соціології, аби передбачити, як споживачі сприймуть певний товар підприємства або наповнення сайту.
Завдання дизайнера емоцій — знаходити методи впливу на цільову аудиторію через органи відчуття і провокувати людей на певні емоції та дії, вигідні для роботодавця.
Персональний бренд-менеджер
Відомі та успішні особистості надто зайняті, аби годинами сидіти у соцмережах. Саме вони і користуватимуться послугами персональних бренд-менеджерів. А ті формуватимуть позитивний імідж своїх клієнтів, зокрема, в інтернеті. Бажаєш стати фахівцем у такій справі? Тоді тобі знадобляться знання у сфері журналістики, PR-менеджменту та реклами.
Проектувальник особистої безпеки
Пам’ятаєш, як мама з французького мультику «Маленький принц» на величезному стенді розписала життя доньки до хвилини? Звісно, матуся хотіла вберегти свою крихітку від небезпек та розчарувань, однак не врахувала почуттів і бажань дівчинки.
У майбутньому з’явиться фахівець, який складатиме проект життя людини, враховуючи можливість різноманітних ризиків: генетичних розладів, ймовірних захворювань, аварій та навіть нападу злочинців. При цьому спеціаліст враховуватиме характер, захоплення та діяльність клієнта.
Звичайної страховки від нещасних випадків людям буде замало. Запобігти всім негативним подіям буде основним завданням проектувальника особистої безпеки. Цей спеціаліст матиме змогу супроводжувати людину протягом життя або надавати разові послуги. Наприклад, якщо людина збирається відвідати екзотичну країну.
Інженер 3D-друку
О, так! Популярність 3D-друку набирає обертів. Логічно, що потреба у фахівцях цієї сфери зростає. Якою буде твоя професія — творчою чи більш технічною — обирати тобі. Для прикладу, можна стати дизайнером прикрас, які друкуються на 3D-принтері.
А чи знаєш ти, що вчені вже друкують на 3D-принтері людські органи? За допомогою тривимірного друку орган друкується спеціально підготовленими для цієї процедури клітинами. Це надзвичайно складна і точна робота, для якої потрібні спеціалісти зі знаннями медицини і новітньої техніки.
Біоетик
Це щось на зразок юриста нового покоління. Розвиток сучасних технологій нерідко призводить до етичних дискусій: чи маємо ми право втручатися в генетичний код людини, чи необхідний штучний інтелект, чи прийнятне клонування.
Подібні питання допомагатимуть вирішувати біоетики. Знаючи правові та етичні норми, вони допомагатимуть лабораторіям захистити свої відкриття, не переходячи моральних меж.
Інженер з кліматології
Екологи вже давно б’ють на сполох: наша планета на порозі екологічної катастрофи. Саме тому з кожним роком росте потреба у фахівцях, які зможуть зупинити або попередити негативні наслідки зміни клімату, адже вони всюди!
Варто подивитися фільм Яна Артюса-Бертрана «Дім» (2009), аби переконатися, як сильно людська діяльність впливає на клімат і екологію Землі. Без сумніву, інженер з кліматології — професія майбутнього.
Оператор безпілотного апарату
Розвідка, картографічні зйомки, транспортування вантажів — навички оператора безпілотного апарату знадобляться у найрізноманітніших сферах. Керуючи автономним запрограмованим апаратом (роботом, дроном), працівник зможе відстежувати переміщення людей і тварин, забезпечувати доставку вантажів у важкодоступні місцевості або досліджувати незнайомі ландшафти.
Друже, у твоїх руках майбутнє України, цілої планети! Обрати цікаву та потрібну людству професію, — місія твого покоління. Діяльність, націлена на збереження природних ресурсів, розвиток медицини та новітніх технологій, допоможе врятувати світ від чергових катаклізмів та зробить життя на Землі комфортним і… можливим!
Майбутнє ближче, аніж тобі здається. І лише тобі вирішувати, яким воно буде!
Читай також:
Професії майбутнього
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: