Земля існує

Земля існує

А чи коли-небудь замислювалися ви, читачі-пустунчики, що не тільки люди цікавляться, хто наші сусіди у Всесвіті? Виявляється, інопланетяни також шукають способи познайомитися з нами, землянами. Наприклад, для цього починають користуватися Facebook. Ці допитливі інопланетяни точно знають: Земля існує! Більше про інодослідження розповідає авторка фентезійного твору Анастасія Предко.

7 670 0

Ілюстрація для прев’ю: Барановська Анна, с. Скраглівка

Ви коли-небудь задумувалися над тим, як виглядає безмежність? Всесвіт неосяжний, незрозумілий для наших недалеких і примітивних знань, думок. Він не має кінця, не має початку. Він живе.

Ви запитаєте, що таке Космос? Він — наш Творець, який майстерно своїм пензлем вимальовує основи світу. Звідки взялися рослини, тварини? З якою метою були створені люди? Лише Він знає відповідь. Але хіба це нас зупинить на шляху розбудови нового?

Зірка TRAPPIST-1 1 — прототип Сонця для нашої системи. Жителів цієї зірки називають тайо 2. На Землі це означає «сонце».

Я — житель TRAPPIST-1 і можу впевнено сказати: живі істоти можуть пристосуватися до будь-яких умов. Вас цікавить, хто ми і як виглядаємо? Тайо мають занадто бліду шкіру, аби захиститися від високих температур. Ми досить худорляві та високі істоти (у порівнянні із землянами). Кришталики в наших очах повністю білі, райдужка зазвичай блідо-рожевого кольору. Жителі TRAPPIST-1 повністю присвячують себе науці та мистецтву. Після народження в кожного тайо з’являється свій фантом 3. Він має індивідуальну зовнішність та супроводжує свою «людину» протягом усього життя.

Фантом — це така собі муза, яка надихає свого господаря на наукові відкриття або мистецькі звершення.

Тайо майже не відрізняються від землян, усі ми маємо почуття, емоції, робимо помилки, але світи наші різні. TRAPPIST-1 — прихисток для паранормальних істот, астральних речей.

Менчинська Аліна, Житомир

Що ж, розповім дещо про себе. Мене названо на честь сузір’я Сонячної системи — Оріоном 4. Узагалі, імена тайо і є назви сузір’їв та зірок. За людським відліком часу, мені 21 рік, і Доля вирішила, що я буду творити мистецтво. Вона не помилилася: я маю талант до написання романів. Мене надзвичайно захоплює цей процес. Його неможливо передати й повторити, адже написання твору для мене — це трепетне дійство. Це відчуття постійно тримає тебе в напрузі і, коли ти завершуєш, дарує мить урочистості та невимовного щастя. Мій фантом допомагає створювати романи. Його звати Рігель 5. Він схожий на земну лисицю, але набагато пухнастіший, має ніжно-фіолетову шерсть і маленький ріжок на своїй голові. Рігель — справжній непослух, але єдиний мій друг.

Мене вважають диваком, тому що я належу до тих тайо, що вірять в існування землян. Стільки дисертацій написано на цю тему, стільки досліджень, але влада не хоче приймати цей факт і називає нас «божевільними». Існує братство, яке складається з послідовників цієї думки, але я туди не входжу, адже неповнолітній. Якщо перевести в земні роки, то повноліття настає в 25 років. Але я досить терплячий — обов’язково буду в цьому братстві!

Гаврилюк Борис, с. Очеретянка

Зараз я працюю над романом про нещасливе кохання. Двох закоханих розлучає відстань та негативні відгуки їхніх рідних (житель TRAPPIST-1 кохає землянку), але вони готові пройти через усі негаразди, аби бути разом.

Як би я хотів бути на місці свого героя! Але це неможливо, адже ми не маємо зв’язку з землянами.

***

Сьогодні досить прохолодний день — усього лиш +350° за шкалою Цельсія. Рігель змусив мене піти прогулятися, й ми вирушили до Альтанки зміщення світла. Це місце, де на одній частині панує світло, а на іншій — цілковита темрява. Туди зазвичай приходять молоді люди, щоб відпочити або знайти додаткове натхнення.

Шилан Анна, смт Черняхів

Я приліг на грінейрі 6 (місце, де ростуть рослиноподібні організми) й примружив очі, уявляв події в моєму романі й мимоволі усміхався. Рігель у цей час бігав за водяними метеликами. Це були хвилини спокою та гармонії, але їх зупинив голос, який звертався до мене:

— Оріоне! Ти ніколи не вгадаєш, що я винайшла!

Це була моя знайома Беллатрикс 5. Я її називав Беллою. Вона науковець і також підтримує думку про існування землян. Ми могли б стати друзями, але Белла занадто набридлива й любить довго говорити. Я лише видихнув і поглянув на неї.

Вона дуже швидко підбігла до мене й почала тягнути за руку до своєї лабораторії. Я хотів вирватися, але Белла дуже міцно тримала мене. Тільки в цей момент я зрозумів, що вона вища за мої сто дев’яносто сантиметрів! Серед тайо я невисокого зросту, але не турбуюся про це.

Коли ми прийшли до лабораторії Белли, то вона нарешті відпустила моє зап’ястя й жестом запросила до свого сенсорного проектора. Я підійшов і побачив уже знайомі символи — це були англійські літери. Я вивчив англійську мову, адже вона досить цікава й гарна за звучанням. Згодом я хочу вивчити українську мову: вона, на мою думку, наймилозвучніша. Через мить я згадав про Рігеля, почав дивитися навколо й — о диво! — побачив насупленого фантома. Він був незадоволений нашою втечею.

— Оріоне, я зуміла це зробити! — урочисто промовила Белла, але потім таємниче зашепотіла: — Але це великий-превеликий секрет.

Я зацікавлено дивився в її очі-світлячки. Вони виблискували від піднесеного настрою.

— Я змогла під’єднатися до мережі землян! Ти розумієш, що це означає? Ми можемо спілкуватися з людьми! Ура!!!

Вона знову взяла мене за руки, і ми почали кружляти. У той момент я нічого не зрозумів, але коли все-таки переосмислив інформацію, почав стрибати й обіймати Беллу. Рігель ще більше образився на мене.

— Поглянь, це — Facebook, тобто соціальна мережа землян. Вони там обмінюються новинами й спілкуються! Я чекала тебе, щоб поговорити з кимось, — захоплено промовила Беллатрикс.

Не було нічого дивного в цьому: вона не знала ніякої земної мови, тому й прибігла до мене.

— То чого ми чекаємо? — запитав я.

Вона швидким рухом пальців відкрила нову «сторінку», там з’явилися віконця із користувачами Facebook. Усі вони — земляни — були різними й надзвичайно гарними.

— Я надаю тобі право обрати нашого друга, — промовила Белла.

У мене було таке відчуття, ніби я заблукав серед тисячі ньонів 7 (це щось схоже на земні дерева). Я не міг обрати, але Рігель це зробив швидше за мене й своєю лапкою доторкнувся до віконця з іменем Марія Мітчелл 8. Белла усміхнулася й відкрила «сторінку» з рядком для письма. Я запитально подивився на неї, а Беллатрикс лиш стверджувально кивнула головою.

Я привітався з Марією. Напевно, це люди роблять перш за все, а потім запитав, чи не проти вона поспілкуватися. Я був дуже схвильований.

Через мить висвітився лист від Марії. Його зміст був досить милим.

@

Привітики! Із задоволенням з тобою полистуюся. Я дуже рада, що зі мною взагалі хочуть спілкуватися. Слухай, а я тебе знаю?:)

— Ну що, що вона відписала? — через допитливість Белла не могла всидіти на місці, а я не міг зупинити серцебиття.

— Вона не проти полистуватися.

Я запитав у Марії, як називаються ці мізерні обличчя і як їх створювати. Вони дійсно мене зацікавили.

@

Ха-ха, це смайлики! Їх можна знайти в рядку повідомлення. Ти дуже потішний. Ти що, з іншої планети?

Розуміючи, що видався кумедним, одразу ж вибачився. Я так хотів реабілітуватися в очах незнайомки, що почав випалювати все про себе й про свою планету. Тепер уже дівчина зацікавилася мною. Ми не могли зупинитися: нас цікавило все. Наостанок Марія пообіцяла, що ми обов’язково зустрінемося, а поки будемо тримати зв’язок.

Воробйова Ольга, Житомир

Я був окрилений, подумки уявляв нашу зустріч: жителя TRAPPIST-1 і землянки, а поки що щасливо обійняв Беллу та Рігеля й заплакав від радості…

Словничок слів космічної тематики

1. TRAPPIST-1 — за словами астронома Мікаеля Жійонне, був використаний телескоп Спіцер і відкрито сім екзопланет на орбіті зірки TRAPPIST-1. Це найбільша кількість планет, виявлених на орбіті зірки поза Сонячною системою. Ця зірка набагато менша і менш гаряча, ніж Сонце, але в тій системі можуть існувати умови для життя.

2. Тайо — жителі зірки TRAPPIST-1, походить від японського слова, яке в перекладі означає «сонце».

3. Фантом — образ чого-небудь із минулого, потойбіччя.

4. Оріон — сузір’я, що містить багато яскравих зірок, у розташуванні яких впізнається фігура людини.

5. Рігель та Беллатрикс — зірки із сузір’я Оріона.

6. Грінейр — походить від двох англійських слів: «green» (зелений) та «air» (повітря).

7. Ньон — назва деревоподібних рослин на зірці, походить від корейського слова (noun), що в перекладі на українську означає «сакура».

8. Марія Мітчелл — американський астроном, яка відкрила в 1847 році за допомогою телескопа комету, що стала відомою як «комета міс Мітчелл».

Автор: Анастасія Предко, учениця 8-В класу Черняхівської гімназії.

Абсолютна переможниця ІІІ обласного фестивалю-конкурсу літературного мистецтва «Крізь терни до зірок» (номінація «Проза», середня вікова категорія).

Педагогічний керівник — Надія Григорчук, учитель української мови та літератури Черняхівської гімназії.

Читай також:

Теги: Космос
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

7 670 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Земля існує

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.