Навіщо чистити зуби і як не боятися їх лікувати?

Навіщо чистити зуби і як не боятися їх лікувати?

Вчені підрахували: 80% людей в світі бояться ходити до стоматолога. Але навіть найміцніші зуби доводиться лікувати не менше п'яти разів у житті. Якщо від однієї лише думки про зубних лікарів у тебе шалено стукає в грудях, без паніки! Сьогодні я розповім, чому не потрібно боятися дантистів і як правильно піклуватися про зуби. А ще ми проведемо цікавий експеримент і спробуємо самостійно «вилікувати зубчик» від карієсу.

9 712 0

Доглянута усмішка — запорука твого здоров'я і гарного настрою. Ти навіть не уявляєш, наскільки сильно залежить наш організм від стану зубів і ясен.

Нехтування правилами гігієни і небажання приділяти час ретельному догляду за ротовою порожниною можуть не тільки викликати карієс, а й стати причиною серйозних захворювань шлунка, серцево-судинної системи, а також вплинути на імунітет і твоє самопочуття.

Зуби — справжній барометр здоров'я! Не дивно, що саме по зубах колись визначали витривалість і працездатність людини. Але і зараз здорова посмішка й свіжий подих — безсумнівний плюс до чарівності та впевненості у власних силах.

Піклуючись про твоє здоров'я, Пустунчик разом з професіоналами мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» у Києві розкажуть тобі, як доглядати за зубами, щоб лікувати їх якомога рідше. А ще ти дізнаєшся, чому стоматолог — це зовсім не страшно, а здорово.

Стоматолог — твій друг і помічник

О, я вже бачу твої перелякані очі, коли заходиш до кабінету стоматолога. Коліна трясуться, губи тремтять у передчутті болючої процедури... Сміливіше! Це колись зуби лікували за допомогою величезних щипців і страхітливих бормашин. Сучасна стоматологія використовує новітні технології.

Чи знаєш ти, що зараз вилікувати карієс можна без свердління й неприємних уколів? Саме так лікують зуби фахівці дитячої стоматології мережі «Люмі-Дент» у Києві.

Клич батьків до екрану і переходьте за посиланням для консультації з найкращими стоматологами:

www.lumident.kiev.ua/services/detskaja-stomatologija

Лікувати зуби в клініці «Люмі-Дент» — зовсім не страшно, тому що:

  • не боляче (замість уколів — комп'ютерна анестезія, м'яка седація або медикаментозний сон під наглядом ліцензованих анестезіологів),
  • безпечно (команда досвідчених стоматологів з ліцензією на лікування зубів дітям),
  • яскраво (можна вибрати пломбу улюбленого кольору),
  • сучасно (всі види цифрової рентгенівської діагностики, стоматологічні мікроскопи для максимально точних робіт),
  • весело (під час очікування можна пограти і помалювати),
  • дружня атмосфера (стоматолог щиро прагне тобі допомогти).

Стоматолог — твій друг і помічник

Дитячі стоматологи радять: лікувати зуби потрібно з раннього дитинства, як тільки з'явилася потреба, адже всі проблеми молочних зубів передаються постійним. А що буває, якщо неправильно доглядати за порожниною рота, уникати стоматологів і допустити розмноження карієсу, ти дізнаєшся в наступному розділі. За мною!

Як в зубах утворюються дірки?

«Болю немає!» — повторюєш ти як мантру, відкладаючи похід до стоматолога «на завтра». Але якщо не дбати про чистоту ротової порожнини та не відвідувати стоматолога хоча б двічі на рік, рано чи пізно зуби починають нити, руйнуватися і навіть втікати від безвідповідального господаря. Так-так, карієс — не найкращий друг зубної емалі.

Пропоную подивитися, як в зубах утворюються дірки, за допомогою простого домашнього експерименту.

Підготуй, будь ласка:

  • яйце,
  • прозорий стакан,
  • оцет.

1. Поклади яйце в склянку, залий оцтом. Залиш на 24 години.

2. Вилий оцет, вийми яйце, обережно змий залишки шкаралупи.

3. Легенько натисни на яйце чайною ложечкою. Кислота з оцту розчинила мінерали, які були в шкаралупі, і тепер вона стала м'якою, як гума.

чому в зубах утворються дірки

Повтори експеримент з курячою кісточкою. Через три дні вона стане еластичною. Але чому?

Пояснюю! Бактерії, що знаходяться в роті, виробляють кислоту, яка розчиняє емаль на зубах, подібно до того, як оцтова кислота розчинила мінерали в шкаралупі й кісточці.

Не забувай чистити зуби вранці та ввечері, щоб звільнити рот від бактерій, зберегти зуби здоровими й міцними. Тоді карієс буде тобі не страшний, як і стоматолог.

Як правильно чистити зуби?

Про красу і міцність зубів люди піклуються здавна. Перша зубна паста складалася з попелу, крейди, деревного вугілля, меду і лимонного соку. А ось першу зубну щітку зробили китайці... зі щетини кабана!

У пошуках ідеального складу для зубного порошку намагалися використовувати подрібнену яєчну шкаралупу і навіть перемелені копита. На щастя, в XX столітті з'явилися пасти, що нагадують сучасні, і всі зітхнули з полегшенням.

Але придбати якісну зубну пасту мало, потрібно ще навчитися правильно чистити зуби. Чи відомо тобі, що чищення зубів має займати не менше двох хвилин?

Запам'ятовуй методику правильного чищення зубів і неодмінно розкажи друзям.

  • Поклади головку зубної щітки під кутом 45 ° до лінії ясен.
  • Чисть зуби круговими рухами у напрямку від ясен до верхівки зуба (нижні зуби — знизу вгору, а верхні — зверху вниз). Ретельно очищай кожен зуб. Жувальні поверхні верхніх і нижніх зубів потрібно чистити круговими рухами.
  • Після ретельного чищення зубів закрий рот і зроби зубною щіткою кругові рухи із захопленням зубів і ясен.
  • Нарешті почисть язик. Починай із задньої частини, поступово прямуючи до середини й кінчика язика.
  • Після чищення ротової порожнини ретельно прополощи її водою. За бажанням, скористайся ополіскувачем.

Як правильно чистити зуби?

Не забудь підібрати якісну зубну нитку — вона прибере залишки їжі між зубами. Можливо, тобі знадобиться консультація стоматолога.

Зверни увагу! Близько мільярда доларів на рік витрачають американці на покупку жувальної гумки — існує думка, що вона зберігає білизну зубів і свіжість подиху. Але, всупереч рекламі, жуйки з цукром не очищують зуби, а сприяють їх руйнуванню. Не менш небезпечні й солодка газована вода, снеки, а також соки. Не варто зловживати ними.

Вилікуй зуб!

Зубний біль — один з найнеприємніших. Не дивно, що з давніх часів люди невтомно намагалися полегшити стан хворого. Стародавні китайці обгортали пошкоджений зуб пергаментом із написом про полегшення болю. У Німеччині пішли далі — хворому рекомендували поцілувати осла. А японці встромляли голки у вербу, щоб вразити духа, який повинен був забрати зубний біль, щоб угамувати свій. Як добре, що в сучасному світі за найменших ознак зубного болю можна просто звернутися до лікаря!

А поки що пропоную уявити себе дантистом дитячої стоматології та уважно подивитися на зубки з картинки.

Плями карієсу і бактерій зовсім знахабніли й відчувають себе як вдома! Вилікуй зубчики — зроби їх знову здоровими за допомогою білої гуаші.

не бійся лікувати зуби

Відбитки твоїх зубів такі ж неповторні, як відбитки пальців і райдужна оболонка ока. Бережи та вчасно лікуй свою усмішку, адже вона унікальна!

Автор: Короткова Мар'яна

Читай також:

Теги: Здоров'я
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 712 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Навіщо чистити зуби і як не боятися їх лікувати?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.