«Дивлюсь я на небо...»: 7 фактів про Сергія Корольова

«Якщо Гагарін був обличчям радянської космічної потуги, то її мізками був Корольов», – ось що написало британське видання «Ґардіан» про видатного авіаконструктора. 30 грудня — день народження Сергія Корольова: саме час дізнатися про нього ще більше.
1. Сергій Павлович Корольов народився у Житомирі. У 1987 році тут відкрили музей космонавтики його імені. Дуже раджу відвідати це місце: там на Тебе чекає багато цікавих відкриттів!
Музей космонавтики ім. С. П. Корольова у Житомирі
2. З юних років Сергій Корольов зрозумів, що авіація — його покликання. Тільки уяви: у 17 років він розробив повноцінний проект планера. А для цього прочитав купу книг, частину з яких опанував в оригіналі — німецькою мовою.
3. Саме завдяки науковому та організаторському таланту Корольова став можливим знаменитий політ у космос Юрія Гагаріна. Та це — далеко не єдина заслуга видатного вченого.
Юрій Гагарін із Сергієм Корольовим
4. Завдяки праці Корольова у космосі побували перша тварина і перший екіпаж, а ще — відбувся перший радіозв'язок між двома пілотованими кораблями.
5. Саме Сергій Корольов створив перші радянські супутники. Йому належать і проекти ракет, що могли б доставляти експедиції на Місяць або планети Сонячної системи. Він також почав розробку корабля «Союз» для тривалого перебування космонавтів на орбіті.
6. В Україні радянський вчений прожив 24 роки: народився у Житомирі, дитинство провів у Ніжині, потім жив у Києві та Одесі. Улюбленими українськими піснями Корольова були «Дивлюсь я на небо...» та «Реве та стогне Дніпр широкий» .
7. До речі, саме пісня «Дивлюсь я на небо...» стала одним зі стимулів, що привели Корольова до захоплення космосом. А український космонавт Павло Попович зробив своєму головному конструктору справді неземний подарунок: заспівав Корольову його улюблену пісню... із космосу!
«Дивлюсь я на небо...»: 7 фактів про Сергія Корольова
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: