Звідки взявся вислів «Гроші не пахнуть»
Привіт! Сьогодні я розкажу Тобі про один цікавий випадок, що стався у Древньому Римі і дав початок крилатій фразі «Гроші не пахнуть». А ще Ти дізнаєшся про незвичайне свято, пов'язане з цим висловом.Та про все по-порядку.
Щороку 19 листопада світ відзначає, мабуть, найоригінальніше свято — Всесвітній день туалету. Його запровадили на міжнародній конференції в Сінгапурі 2001 року, де обговорювались проблеми утримання вбиралень по всій планеті. Запитаєш, чому учасники зустрічі обрали Сінгапур? Бо саме це місто відоме ідеальною чистотою своїх туалетів.
У результаті конференції створено Всесвітню туалетну організацію, яка і запропонувала таке незвичайне свято. Можливо, Ти навіть не чув про нього, адже Всесвітній день туалету вперше відсвяткували в 2002-му.
А тепер — найцікавіше!
Давним-давно, ще в 69-79 роки нашої ери у далекому загадковому Римі правив розумний і винахідливий імператор на ім’я Веспасіан. Піддані поважали імператора за вміння берегти і примножувати багатства держави.
Проте турбуючись про регулярне поповнення державної скарбниці, Веспасіан запроваджував податки на найнеочікуваніші речі, як от… громадські туалети! Син імператора Тіт дорікнув батькові, що той не гребує навіть вбиральнями.
Однак пройшов час і «туалетні гроші» стали приносити прибутки. Тоді імператор підніс монету до обличчя Тіта і запитав: «Чи відчуваєш Ти неприємний запах?» «Ні!» — відповів Тіт. «А все-таки вона з сечі,» — зауважив Веспасіан.
З того часу і бере початок вислів «Гроші не пахнуть». Та дуже скоро фраза набула негативного забарвлення: для досягнення прибутків будь-які засоби годяться.
Звідки взявся вислів «Гроші не пахнуть»
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: