Кожна дитина виражає себе по-різному — дитячі фантазії і здатність створювати дивовижні вироби буквально «з нічого» просто вражають. Дитина може зробити собі іграшку зі звичайної квітки, гілочки або шматочка будь-якого непотрібного матеріалу, а якщо ще й включитися разом з нею в процес створення різних саморобок, можна стати малюкові справжнім другом.
Психологи і педагоги прекрасно знають про велику користь ручної дитячої праці — цей процес вирішує одразу кілька дуже важливих і потрібних аспектів у дитячому вихованні. В першу чергу, дитина вчиться зосереджуватися на процесі та досягати результатів, що дає малюкові почуття власної значущості і піднімає самоповагу — я захотів що-небудь зробити сам і я зміг! А результат своїх зусиль я зараз тримаю в своїх руках. Особливо це важливо і значимо, коли малюк виготовляє будь-які саморобки для дому.
Затишок для дитини — дуже важлива і значуща домашня атрибутика, і якщо запропонувати дитині зробити самій якісь прикраси для дому, тобто дитячі саморобки з будь-якого вподобаного нею матеріалу, кожен малюк погодиться із задоволенням.
Пластилін, папір, бісер, продукти харчування або принесені з вулиці дари природи (гілки, листя) — абсолютно все може стати красивою і незвичайною прикрасою. Саморобки для дому дітям від 3 до 6 років найкраще виготовляти разом з батьками — малюк розуміє, що батькам можна довіряти, оскільки вони цікавляться його справами, так само він відчуває ласку і турботу. Спільні заняття дуже зближують, а якщо дитячі саморобки ще й будуть стояти на видному місці, це дасть відчуття дитині, що в сім'ї її поважають, мають за рівну і пишаються тим, що вона робить.
Дорогий друже, щодня Ти дізнаєшся про навколишній світ щось нове та цікаве, вчишся сприймати середовище, у якому живеш, виховуєш риси характеру і розширюєш кругозір. Дитячі саморобки — потужний пласт творчості, яку можна приурочити до різних дат і подій, аби краще познайомитися з довколишнім світом:
- Новорічні саморобки з паперу для дітей — прекрасна можливість розвивати фантазію, увагу, сформувати первинні уявлення про поєднання кольорів. Це гірлянди, ліхтарики, сніжинки, аплікації Діда Мороза та Снігуроньки і багато іншого;
- Саморобки до церковних свят (Пасхи) — чудова нагода долучитися до народних традицій, розмальовуючи писанки, створюючи листівки, а ще гарний привід дізнатися більше про історію того чи іншого свята, про різні обряди та релігії;
- Сезонні — на тему осінь, зима, весна чи літо. Ось тут Твоїй фантазії є де розгулятися — кожен сезон багатий на природні матеріали. Прикрасити зимову шишку, зробити розкішний осінній гербарій, сплести весняний вінок і засушити, перетворити осіннє яблуко або грушу в улюбленого мультгероя — такі дитячі саморобки неодмінно викличуть інтерес до вивчення навколишньої природи.
Саморобки для дітей — корисне, захоплююче і приємне заняття, яке не тільки служить для розвитку творчого мислення, а й формує характер.
Що дають заняття з різними матеріалами — будь-то бісер, папір, пластилін або звичайна гілка, принесена з вулиці? Наприклад, виготовлення саморобок з паперу дає змогу дітям молодшого та середнього віку закріпити свої знання про розміри, форму, покращити дрібну моторику рук, вчать відчувати щільність, фактуру паперу.
Аплікація допомагає розвивати фантазію і увагу, вчить зосереджуватися і доводити почату справу до кінця, щоб потім із задоволенням споглядати результат своїх зусиль.
Ліплення. Подібні саморобки для дітей — одна з найкращих можливостей моделювати свій особистий світ в пластичних і просторових образах. Усі діти дуже люблять грати з пластиліновими чоловічками, створювати цілі композиції і влаштовувати спектаклі, чи не так? Ліплення визнають найпопулярнішим видом дитячої художньої творчості.
Заняття ліпленням дозволяють синхронізувати володіння руками, розвинути просторове, образне мислення і підвищити сенсорну чутливість.
Підводячи підсумки: саморобки для дітей — дуже важливе і потрібне заняття, що допомагає естетично розвиватися, відчувати канони краси, розвивати зорово-моторну координацію, тренувати посидючість і пишатися своїми шедеврами.