Вчимося малювати лелек та журавлів

Вчимося малювати лелек та журавлів

Щасливий той господар, на обійсті якого оселиться лелеча родина, говорить народна мудрість. Щовесни журавлі та лелеки повертаються з вирію на Батьківщину. А ми з нетерпінням чекаємо на них, малюючи цих граційних птахів у своїх альбомах.

38 т. 0

В Україні лелеку здавна вважають священним птахом. Провісник весни, символ любові до батьків та рідного краю, білий лелека завжди був оберегом родинного затишку, добробуту й благополуччя. А ще лелека приносить до оселі немовлят. Тож малюнок цього птаха стане чудовим подарунком для новоспечених батьків. Настільки ж успішно лелека прикрасить шкільну стінгазету або весняну листівку.

Лелеку часто плутають із журавлем. Хоч між ними й багато відмінностей. У Давньому Єгипті журавля називали птахом сонця. У римлян журавлі асоціювалися з найкращими людськими якостями: вірністю, добротою, чуйністю, дружелюбністю. Для українців журавель — символ скорботи за полеглими воїнами й туги за Батьківщиною. Журавлиний клин у небі буде окрасою плакату до Дня перемоги. А грайливий журавлиний танок на малюнку стане чудовим побажанням здоров’я та довголіття — саме їх символізують журавлі у Японії.

Як намалювати лелеку в гнізді?

Наші предки вірили: на того, хто розорить лелече гніздо, чекає кара вогнем. А от дім, на якому лелеки збудуть гніздо, навпаки, оминатимуть пожежі та блискавки. Не даремне лелека — ще й символ вогню. Уособлює птах і сонячне світло, бо приносить на крилах весну.

Цікаво, що лелеки часто селяться на висоті, ближче до людей. Тому нерідко обирають для гніздування електричні стовпи чи дахи сільських хат. А от журавлі будують гнізда на землі. Їм до душі заболочені місцевості. Людей журавлі уникають.

Спробуймо намалювати лелеку в гнізді. Цей витончений білосніжний птах неодмінно запросить у дім чудовий весняний настрій.

1. Розпочни малювання лелеки з плавних ліній, які окреслять загальні обриси тіла лелеки.

Як намалювати лелеку

2. Керуючись допоміжними лініями, познач зону голови та намалюй довгий масивний дзьоб. Вималюй нижню частину тіла — тулуб та хвіст, а також крило птаха.

Як намалювати лелеку, крок 2

3. Зітри допоміжні лінії. Чітко вималюй голову, дзьоб та оперення лелеки. Не забудь про кінцівки — на згинах ніг мають бути невеличкі потовщення. Домалюй гніздо та дерев’яний стовп.

Як намалювати лелеку, крок 3

4. Чудово! А тепер найвідповідальніший етап — розфарбовування лелеки. Пір’я внизу крила та око зафарбуй чорним, гніздо — сірими та коричневими мазками. Потурбуйся про тіні. Блакитний весняний фон чудово доповнить малюнок.

Як намалювати лелеку, крок 4

Журавлиний ключ. Малюємо журавлів на заході сонця

Вкінці березня, коли навколо тане сніг і довшим стає день, з далекого африканського континенту повертаються журавлі (веселики). Люди вірять, що ці птахи приносять щастя. Тому радіють їхньому поверненню навесні, а восени з сумом проводжають тужливі журавлині ключі.

А от лелеки не мають звички шикуватися в клин і зазвичай літають поодинці. А якщо й переміщуються зграєю, то хаотично. До того ж у лелек відсутні голосові зв’язки. Тож коли почуєш у небі гучне «курли», знай: це не лелеки, а журавлі, повертаючись з вирію, вітають людей з настанням весни.

У Німеччині існує повір’я: якщо вперше навесні побачиш журавлів у польоті, будеш багато подорожувати. Намалюй журавлиний ключ на листівці для друга — побажай йому щастя та цікавих подорожей. А жовтогаряче тло додасть картині загадкового настрою і тепла.

1. Посередині аркуша намалюй чотири хвилі — вигини тіл журавлів.

2. Невеличкими кружечками познач голови птахів, а плавними лініями — середину крил.

3. Зітри допоміжні лінії. Гарно вималюй тонкі довгі шиї та витончені тіла журавлів. Видовженими плавними рисками познач кінцівки журавлів — їх майже не видно в польоті.

4. Розфарбуй журавлиний ключ. Додай помаранчевий фон. Готово!

Як намалювати журавля

Малюємо танець журавлів

Слов'яни вірили: якщо журавлі присядуть відпочити на поле, сміливо можна очікувати від нього багатого врожаю. А чи доводилося тобі бачити танок цих дивовижних птахів? Масові шлюбні танці журавлів заворожують, а от лелекам така поведінка не властива.

Намалюймо таїнство граційних журавлиних па!

1. Плавними лініями намалюй ескізи птахів — легкі крила, видовжені шиї, тонкі довгі кінцівки. Це чудові орієнтири для наступних етапів малювання журавлів.

2. Вздовж допоміжних ліній вималюй шию, тулуб, хвіст й оперення крил. Легкими рухами олівця познач зону голови та дзьоб.

3. Зітри допоміжні лінії.

4. Детально промалюй кінцівки, крила та голови птахів.

5. Залишилось зовсім трошки — розфарбувати журавлів.

Малюємо журавлів

Успіхів тобі! Нехай весна надихає на творчість, а вдалі малюнки окриляють!

Читай також:

Теги: Тварини
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

38 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Вчимося малювати лелек та журавлів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.