Вчимося малювати лелек та журавлів
Щасливий той господар, на обійсті якого оселиться лелеча родина, говорить народна мудрість. Щовесни журавлі та лелеки повертаються з вирію на Батьківщину. А ми з нетерпінням чекаємо на них, малюючи цих граційних птахів у своїх альбомах.
В Україні лелеку здавна вважають священним птахом. Провісник весни, символ любові до батьків та рідного краю, білий лелека завжди був оберегом родинного затишку, добробуту й благополуччя. А ще лелека приносить до оселі немовлят. Тож малюнок цього птаха стане чудовим подарунком для новоспечених батьків. Настільки ж успішно лелека прикрасить шкільну стінгазету або весняну листівку.
Лелеку часто плутають із журавлем. Хоч між ними й багато відмінностей. У Давньому Єгипті журавля називали птахом сонця. У римлян журавлі асоціювалися з найкращими людськими якостями: вірністю, добротою, чуйністю, дружелюбністю. Для українців журавель — символ скорботи за полеглими воїнами й туги за Батьківщиною. Журавлиний клин у небі буде окрасою плакату до Дня перемоги. А грайливий журавлиний танок на малюнку стане чудовим побажанням здоров’я та довголіття — саме їх символізують журавлі у Японії.
Як намалювати лелеку в гнізді?
Наші предки вірили: на того, хто розорить лелече гніздо, чекає кара вогнем. А от дім, на якому лелеки збудуть гніздо, навпаки, оминатимуть пожежі та блискавки. Не даремне лелека — ще й символ вогню. Уособлює птах і сонячне світло, бо приносить на крилах весну.
Цікаво, що лелеки часто селяться на висоті, ближче до людей. Тому нерідко обирають для гніздування електричні стовпи чи дахи сільських хат. А от журавлі будують гнізда на землі. Їм до душі заболочені місцевості. Людей журавлі уникають.
Спробуймо намалювати лелеку в гнізді. Цей витончений білосніжний птах неодмінно запросить у дім чудовий весняний настрій.
1. Розпочни малювання лелеки з плавних ліній, які окреслять загальні обриси тіла лелеки.
2. Керуючись допоміжними лініями, познач зону голови та намалюй довгий масивний дзьоб. Вималюй нижню частину тіла — тулуб та хвіст, а також крило птаха.
3. Зітри допоміжні лінії. Чітко вималюй голову, дзьоб та оперення лелеки. Не забудь про кінцівки — на згинах ніг мають бути невеличкі потовщення. Домалюй гніздо та дерев’яний стовп.
4. Чудово! А тепер найвідповідальніший етап — розфарбовування лелеки. Пір’я внизу крила та око зафарбуй чорним, гніздо — сірими та коричневими мазками. Потурбуйся про тіні. Блакитний весняний фон чудово доповнить малюнок.
Журавлиний ключ. Малюємо журавлів на заході сонця
Вкінці березня, коли навколо тане сніг і довшим стає день, з далекого африканського континенту повертаються журавлі (веселики). Люди вірять, що ці птахи приносять щастя. Тому радіють їхньому поверненню навесні, а восени з сумом проводжають тужливі журавлині ключі.
А от лелеки не мають звички шикуватися в клин і зазвичай літають поодинці. А якщо й переміщуються зграєю, то хаотично. До того ж у лелек відсутні голосові зв’язки. Тож коли почуєш у небі гучне «курли», знай: це не лелеки, а журавлі, повертаючись з вирію, вітають людей з настанням весни.
У Німеччині існує повір’я: якщо вперше навесні побачиш журавлів у польоті, будеш багато подорожувати. Намалюй журавлиний ключ на листівці для друга — побажай йому щастя та цікавих подорожей. А жовтогаряче тло додасть картині загадкового настрою і тепла.
1. Посередині аркуша намалюй чотири хвилі — вигини тіл журавлів.
2. Невеличкими кружечками познач голови птахів, а плавними лініями — середину крил.
3. Зітри допоміжні лінії. Гарно вималюй тонкі довгі шиї та витончені тіла журавлів. Видовженими плавними рисками познач кінцівки журавлів — їх майже не видно в польоті.
4. Розфарбуй журавлиний ключ. Додай помаранчевий фон. Готово!
Малюємо танець журавлів
Слов'яни вірили: якщо журавлі присядуть відпочити на поле, сміливо можна очікувати від нього багатого врожаю. А чи доводилося тобі бачити танок цих дивовижних птахів? Масові шлюбні танці журавлів заворожують, а от лелекам така поведінка не властива.
Намалюймо таїнство граційних журавлиних па!
1. Плавними лініями намалюй ескізи птахів — легкі крила, видовжені шиї, тонкі довгі кінцівки. Це чудові орієнтири для наступних етапів малювання журавлів.
2. Вздовж допоміжних ліній вималюй шию, тулуб, хвіст й оперення крил. Легкими рухами олівця познач зону голови та дзьоб.
3. Зітри допоміжні лінії.
4. Детально промалюй кінцівки, крила та голови птахів.
5. Залишилось зовсім трошки — розфарбувати журавлів.
Успіхів тобі! Нехай весна надихає на творчість, а вдалі малюнки окриляють!
Читай також:
Вчимося малювати лелек та журавлів
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: