Чи довго до весни?

Чи довго до весни?

До чого ж незвичайне і кумедне сьогодні свято — День бабака! Так-так, щороку 2 лютого з допомогою цієї пухнастої тваринки визначають, чи довго до весни...

9 319 0

Отож, виповзе бабак з нірки, не побачить своєї тіні та сміливо вирушить назовні гуляти — чекай раннього приходу тепла. А зіщулиться від яскравого зимового сонця, злякається та швидко сховається в нірку — зима так просто не відступить, і ще цілих 6 тижнів щедро буде докучати морозами.

Свято відзначають із незапам’ятних часів. Колись у Стародавньому Римі функцію бабака успішно виконував їжак, а в Німеччині — борсук або ведмідь.

Саме переселенці з Німеччини привезли цікаве свято з собою в США, де тепер цей День відзначають особливо пишно.Оскільки борсуки в Америці не водилися, почесне звання передвісника весни перейшло бабаку. Звідси й назва свята.

Сьогодні в Канаді та США відомі 7 бабаків-метеорологів, головним з яких є Панкссутонський Філ. Це перший, так би мовити, офіційний бабак-метеоролог, який віщував тепло ще в 1887 році. Живе він на Індичій гірці в містечку Панкастоні, Пенсильванія.

Через роки свято Бабака дісталося і до нас, в Україну. Цей день із великим задоволенням та нетерпінням чекають як дорослі, так і діти.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 319 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чи довго до весни?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.