Японці, Скарб і Павутинка — чим зайняти підлітків?
Як же згуртувати, розвеселити і розважити компанію підлітків, відірвати улюблених чад від гаджетів і вивести на вулицю?
Японці
Для початку дітям потрібно познайомитися один з одним. Для цього дуже добре підійде весела рухлива гра «Японці»: всі діти стають в коло, обличчям до центру. За колом ходить ведучий, підходячи до кожного гравця, плескає його по плечу і говорить:
– Привіт! Мене звуть
японець ... (називає
своє ім'я), а ти хто?
– Привіт! А я японець
... (теж називає
себе). Навіщо прийшов?
– Ходімо зі мною
гуляти на гору Фудзіяма.
– Ходімо.
Обоє гравців розбігаються в різні сторони кола. Зустрічаючись, вони вітаються, склавши руки перед собою, як японці: «Посікота-посікота». Добігаючи своє коло, кожен намагається першим стати на вільне місце. Кому не вистачило місця, стає ведучим.
Водолій
Коли всі діти знайомі між собою, можна пограти з ними в ігри, які зроблять їх однією командою. Для цих ігор вам буде потрібен деякий інвентар.
Вам знадобиться:
- Дві пляшки: одна порожня (0,5 л) з відрізаним горлечком — так, щоб нагадувала склянку, й одна звичайна з водою. Об'єм пляшки з водою залежить від віку дітей: для старших дітей можна взяти об'ємом 1 л, для малюків 0,3–0,5 л.
- Порожнє відро.
- Мотузки (по дві на кожну дитину) довжиною приблизно 2,5–3 м. Мотузки потрібно заздалегідь прив'язати до пляшки і склянки.
Завдання дітей — перелити воду з пляшки у відро, використовуючи склянку. Але триматися можна тільки за мотузки. Якщо діти маленькі, можна спростити їм завдання і забрати проміжний етап (склянку), старшим дітям 10–12 років варто ускладнити завдання, даючи на обговорення стратегії хвилину, а потім попросити їх виконати завдання мовчки.
Сонечко
Приготувавши коло діаметром 40–50 см з цупкого картону, мотузки і тенісний м'ячик (жовтий), можна пограти з дітьми в гру під назвою «Сонечко». Мотузки прив'язуються до кола, як промінчики в сонечка. Кожна дитина бере по одній мотузці в кожну руку. Завдання дітей —мовчки перенести тенісний м'ячик з однієї точки в іншу (на відстань приблизно 2 м). Для старших дітей можна ускладнити завдання, наприклад, продовживши трасу або підготувавши їм перешкоди. Як тільки м'ячик падає, все починається спочатку, те ж саме стосується розмов.
Конструктор
Допитливим дітям дуже подобається грати в «Конструктор». Запропонуйте їм декілька аркушів паперу, фломастери, скотч і соломинки для коктейлів і попросіть зробити жирафу, або слона, будь-що, що спаде вам на думку. Чудове завдання для роботи в команді.
Павутинка
Щоб розвеселити і розворушити дітей, запропонуйте їм пограти в «Павутинку». Суть гри така: всі діти стають в коло з заплющеними очима, простягають вперед схрещені руки і хапаються за руку першого-ліпшого. Як тільки всі знайшли свою пару, діти розплющують очі і починають розплутуватися, не відпускаючи руки. Завдання в тому, щоб розплутати павутинку так, щоб усі стояли обличчям усередину кола, взявшись за руки.
Козаки-розбійники
Запропонуйте дітям пограти в старих-добрих «Козаків-розбійників». Пам'ятаєте, колись всі двори були розмальовані «загадковими» стрілочками? Розділіть дітей на дві команди. Одна — козаки, інша — розбійники. Розбійники придумують свою «таємницю», яке-небудь кодове слово (або фразу, якщо дітей багато), і розбивають його на букви між собою, кожен запам'ятовує по одній букві. Завдання козаків – спіймати всіх розбійників і здогадатися, яке слово вони задумали. Розбійник може тікати і плутати сліди, малюючи на асфальті або землі стрілочки. Як тільки його спіймали і привели в умовлене місце, він говорить букву, яку запам'ятав, і залишається чекати у «в'язниці», більше не втікає.
Скарб!
Маленьких любителів подорожей можна на день зробити справжніми шукачами пригод. Зарийте невеликий скарб, намалюйте карту, розріжте її на кілька шматків і сховайте на подвір'ї. Поруч із кожним шматком карти сховайте підказку, де шукати наступну частину. Діти із задоволенням будуть шукати карту та підказки. Кілька частин карти можуть заховати в себе дорослі, і, коли діти прибігають до вас за підказкою, ви, наприклад, можете попросити їх заспівати вам пісню або станцювати. Можна намалювати на простирадлі лабіринт і попросити дітей провести по ньому чашку (краще залізну, щоб не розбилася), натягуючи простирадло і нахиляючи його туди-сюди. Будьте певні, завершальний збір карти і пошук по ній скарбу подарують дітям незабутні емоції та спогади!
Автор: Дар'я Романова, вожата зі стажем
Матеріал надано журналом «Ігри та іграшки».
Читай також:
Японці, Скарб і Павутинка — чим зайняти підлітків?
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Ольга Бортнюк
Вероніка Рижук
София Саленко
Карина Квіткова
Вероніка Рижук
Карина Квіткова