Забуті ігри

Забуті ігри

Сьогодні діти, в основному, граються в ігри на комп'ютері або на телефоні. Але колись усього цього не було. Як же тоді гралися діти? Давай разом подивимося, як бавилися наші прапрабабусі і прапрадідусі, коли були маленькими;)

32 т. 2

Городки

Мабуть, це була найпоширеніша гра на Русі! В неї грали і селянські дітлахи, і знатні добродії. Збереглися фотографії, на яких сам Лев Толстой грає в городки. Гра полягає у вибиванні битами фігур, складених з дерев'яних брусків, на обмеженій ділянці «міста». Робити це треба з певної відстані. Переможцем вважається гравець або команда, що витратила на вибивання фігур найменшу кількість бит.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 1

Лапта

Іноді цю гру називають варіантом американського бейсболу. А при Петрові I лапта використовувалася як спосіб підготовки солдатів до бою. В кінці 1950-х років в Росії почали проводити офіційні змагання. Мета гри — ударом бити відбити м'яч якнайдалі і пробігти по черзі до накресленої межі і назад, не давши суперникові «засалити» себе спійманим м'ячем. За вдалі пробіжки команді нараховуються бали. Виграє команда, яка набрала більше балів за встановлений час.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 2

Пальники

Спочатку пальники не були дитячою ігрою: в неї грали дівчата і неодружені молоді чоловіки. Ведучим завжди вибирався хлопець, і ловити він міг тільки дівчину, тому гра давала можливість знайомитися, спілкуватися, вибирати наречену. Для ігри обирається відкрите просторе місце. Призначається ведучий — пальник, інші учасники шикуються парами один за одним. Остання пара біжить з двох боків уздовж колони.Пальник, не обертаючись, намагається засалити одного з них. Якщо гравці встигли взяти один одного за руки, перш ніж засалять одного з них, то вони стають попереду першої пари, а пальник знову водить. Гра повторюється.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 3

Гуси-лебеді

Для гри на майданчику на відстані 10–15 метрів одна від одної креслять дві лінії — два «будинки». В одному знаходяться гуси, в іншому — їхній господар. Між «будинками під горою» живе «вовк» — ведучий. Після відомого всім діалогу «гуси» намагаються перебігти до «хазяїна», а «вовк» їх ловить. Спіймана «гуска» стає «вовком».

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 4

Вудка

У грі використовується мотузка з вантажем на кінці (або сучасні аналоги, наприклад, скакалка). Всі гравці (крім ведучого) повинні вишикуватися в коло, але так, щоб не заважати один одному. Ведучий стає в центр кола і починає крутити мотузку, щоб вона торкалася землі, проходячи під ногами учасників. Гравці повинні встигнути перестрибнути через мотузку, не зачепивши її.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 5

Кульгава лисиця

Грати потрібно в кімнаті. У кутку окреслюється невеликий простір. Це лисяча нора. Вибирається ведучий — кульгава лисиця, він повинен засалити інших гравців, наздоганяючи їх тільки на одній нозі. У своїй норі лисиці дозволяється перепочити, стоячи на обох ногах. Інші гравці намагаються виманити лисицю з нори. Той, кого засалили, стає наступним ведучим.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 6

Чижик

У центрі майданчика креслять коло діаметром 70–80 см, у центрі якого роблять невелике заглиблення. Туди кладуть чижик — невелику прямокутну палицю. Три сторони (грані палиці) позначають числами 1, 2, 3, а четверту — 10. Кількість гравців — від шести до десяти дітей. Перший гравець тримає в руці пласку биту. Він намагається так вдарити по виступаючому кінцю чижика, що лежить в заглибленні кола, щоб встигнути нанести другий удар і відкинути чижик, по можливості, далі від кола. Якщо гравці іншої команди зловлять чижик в повітрі, то починають гру самі. Якщо ж не впіймають, то починається підрахунок балів. І право бити знову залишається за цим же гравцем.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 7

Вовк і вівці

Найвідповідніше місце для гри — поляна з кущами або узлісся. На початку гри вовк визначається за допомогою лічилки. Решта називаються вівцями. Ці гравці відвертаються, а вовк іде ховатися. Як тільки вовк сховається, він повинен крикнути: «Пора!». Після цього гравці обережно йдуть його шукати. Той, хто перший помітить вовка, кричить зі страху: «Вовк!», і всі інші кидаються врозтіч, подалі від вовка. Вовкові ж треба спіймати кого-небудь.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 8

Змійка

У цій грі немає переможених. Учасники стають один за одним і беруться за руки. Стати треба так, щоб всі були обличчям в одну сторону. Попереду, в голову змійки, стає хто захоче. Цей гравець починає водити змійку, спочатку повільно, потім все швидше і швидше. Змійка буде заплутуватися, роз'єднуватися — всім весело!

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 9

Перстень

Гравці сідають в ряд і складають перед собою долоні човником. Ведучий затискає в долонях якийсь дрібний предмет, зазвичай монетку або перстень. Потім обходить всіх гравців по черзі, вкладаючи кожному в долоньки свої складені човником руки і примовляючи (рос.): «Я ношу-ношу колечко, и кому-то подарю». Так він непомітно вкладає цей предмет в долоні одного з гравців. Обійшовши всіх в ряду вимовляє (рос.): «Колечко-колечко, выйди на крылечко!». Гравець з перснем повинен схопитися з лавочки і вибігти. А завдання решти гравців — утримати втікача, тому «обраний» намагається не показувати, що саме йому дістався заповітний предмет.

Забуті дитячі розваги. Старі дитячі ігри, фото 10

Матеріал надано журналом «Ігрита іграшки».

Правда, цікаво? Тут Ти знайдеш ще більше рухливих ігор:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

32 т. 2

оцінити публікацію

Додатив замітки

Забуті ігри

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Maria_Bogarko3334-avatar

Маша Богатько

ми майже всі знаємо
06-07-2016
Veronikalove-avatar

Вероніка Токова

хароша
09-02-2016