День народження «Мурзилки»

День народження «Мурзилки»

Друже, Ти звичайно ж захоплюєшся читанням різноманітних дитячих казок та журналів. А чи знаєш Ти, що сьогодні — 16 травня — День народження найпопулярнішого дитячого журналу в СРСР «Мурзилка»? Чув про такий?

9 389 1

Як же з’явилась така незвичайна назва? Все почалося в 1879 році. Саме тоді канадець Палмер Кокс написав віршики про маленьких чоловічків, схожих на домовичків, з лахматим темним волоссям.

Вірші стали настільки популярними, що дісталися до Росії. Щоб адаптувати тексти для вітчизняних маленьких читачів,письменниця Анна Хвольсон переклала їх та дала героям нові імена. Так і з’явилось ім’я Мурзилка.

Згодом письменниця випускає книгу казок «Новый Мурзилка…» Головний персонаж — чоловічок у фраку, з палицею та моноклем в руках.

Казки одразу ж полонили дитячу аудиторію. Та дуже скоро про книгу забули, і після 1917 року її жодного разу не видавали.

Згадали про Мурзилку лише 1924 року. Тоді при «Робочій газеті» створювали новий журнал. Назва «Мурзилка» одразу ж припала видавцям до душі. Проте розміщувати домовичка на першій сторінці вони не хотіли.

Тому роль Мурзилки виконувало руде цуценя — найкращий друг його власника — хлопчика Петрика.

Та недовго проіснував і цей персонаж. В 1937 році його замінили симпатичним пухнастим створіннячком жовтого кольору в червоному береті і шарфику. Цей милий герой, схожий на курча, ось вже 89 років радує дитячі серця.

Теги: Персонажі
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 389 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

День народження «Мурзилки»

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Denys-avatar

Денис Лобас

Цікаво! Пропоную прочитати!
23-02-2020