День туризму: про свято і подорожі

День туризму: про свято і подорожі

Щороку 27 вересня світ відзначає важливе свято — Всесвітній день туризму. Сьогодні ми з вами дізнаємося про його історію, цілі, а також розберемося, які види туризму існують.

5 526 0

Майже кожен день в інтернеті ми бачимо неймовірні фото місць землі, блогерів-мандрівників, які тішать нас своїми розповідями, і рекламу турів у різні куточки планети. Все це об'єднує одна тема — туризм.

Від давнини до сучасності

День туризму відзначають у всіх країнах. Також це свято є професійним для працівників сфери туризму.

Родом з Іспанії

У 1979 році, 27 вересня, в місті Торремоліно (Іспанія), на третій сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації було засновано День туризму. Цю дату обрали тому, що кілька років тому в цей же день був прийнятий Статут Всесвітньої туристської організації (головна організація у сфері туризму).

Ціль і девіз

Щорічно День туризму відбувається під певним девізом. Девіз вибирає Всесвітня туристична організація; певний рік присвячується певній темі. Теми часто пов'язані як із самим днем, так і з глобальними питаннями: економіка, освіта, екологія, мир у всьому світі, спорт і т. д.

Наприклад, у 1986 році свято пройшло під девізом «Туризм — життєва сила для миру в усьому світі», а у 2015 році — «Один мільярд туристів — один мільярд можливостей».

Найголовніша мета свята — популяризація туризму та налагодження зв'язків між різними країнами. Люди повинні розуміти важливість туризму для світу і для кожної країни окремо. Усвідомлювати його цінності: політичні, економічні, соціальні.

Зі світу туризму

Наша планета має величезну кількість місць, які хочеться відвідати. Хтось полюбляє гори, хтось — море. Одним цікаво їздити на автобусі по містах, іншим — ходити пішки. Кожен вибирає свій вид туризму, який залежить від мети поїздки, проведення часу і т. д. Які ж найпопулярніші види туризму — дізнаємося разом.

Екологічний туризм

Відвідування незайманих природних об'єктів. Це подорожі в природні зони, ліси і т. д. Мета — збереження природного середовища, злиття з природою, її вивчення і насолода.

Навчальний туризм

Поїздка в іншу країну з метою навчання. Це можуть бути мовні курси, підвищення кваліфікації, отримання освіти і т. д. Такі поїздки можуть бути як короткими (тиждень), так і тривалими (6 місяців).

Лікувально-оздоровчий туризм

Поїздки в санітарно-курортні установи з метою оздоровлення.

Діловий туризм

Ділові поїздки в інші країни, які здійснюють працівники компаній. Іншими словами — відрядження.

Релігійний туризм (паломництво)

Поїздки представників різних віросповідань у святі місця.

Рекреаційний туризм

Поїздки з метою відпочинку, відновлення сил та енергії.

Екзотичний туризм

Подорожі в незвичні куточки планети. Наприклад, поїздки в Африку або Антарктиду.

Екстремальний туризм

Туристичний відпочинок, який пов'язаний з ризиком: альпінізм (сходження на вершини гір), дайвінг (занурення в воду зі спеціальним обладнанням) і т. д.

А який вид туризму тобі до душі?

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

5 526 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

День туризму: про свято і подорожі

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.