Наум на розум наставляє

Наум на розум наставляє

Дорогий друже, чи любиш Ти вчитися? Сьогодні, 14 грудня, усі християни світу шанують пам'ять пророка Наума, якого на Русі вважали покровителем наук та грамоти.

17 т. 0

Про життя цього святого вчені майже нічого не знають. Відомо лише, що жив він у 7 столітті в Галілеї та написав пророчу книгу. У ній чоловік віщував столиці ассирійського царства, Ніневії, падіння. І справді, невдовзі після виходу книги на місто напали вороги та повністю його знищили.

В Наумів день батьки відправляли своїх дітей вчитися до дяків, примовляючи: «Наум на розум наставляє».

З самого ранку сім’я ішла в церкву молитися Науму і просити благословення на навчання. Після служіння всі вирушали додому, аби достойно зустріти і пригостити вчителя, а ще — представити йому свого учня.

Майбутній вихованець тричі вклонявся наставнику, а той три рази легенько бив його батогом.

Коли перший урок було проведено, батьки дарували вчителю вишитий рушник та коровай.

Старші цього дня розповідали прислів’я про навчання та розум: «Голова без розуму, що ліхтар без свічки»,«До булави треба голови» або «Хто розуму не має, тому й коваль не вкує».

І на останок розповім Тобі одну таємницю. Колись серед учнів та студентів існувала цікава традиція. Перед іспитом кожен з них пошепки промовляв:

Наскільки світла неділя, настільки і голова моя світла. Як любить мене матінка, як любить мене батечко, дідусь та бабуся. Як вони мене завжди леліяли та жаліли, так би і ви, мої вчителі, пожаліли».

Після таких слів жоден іспит не страшний. Спробуй і Ти!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

17 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Наум на розум наставляє

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.