Рожеві озера та їх таємниця

Рожеві озера та їх таємниця

Наша планета — величезна куля, сповнена загадковими таємницями. А чи знаєш ти, дорогий друже, що на Землі існують озера яскраво-рожевого кольору?! Одне з таких неймовірних озер знаходиться в Сенегалі, країні Західної Африки.

19 т. 1

Не щодня побачиш таке диво... Здається, що дно озера хтось вкрив ніжними пелюстками півоній. Вода в ньому настільки солона, що жити тут може тільки один вид мікроорганізмів, який і творить такі кольори.

Незвичайний колір води і навкруги човни... Вони пливуть по всій двокілометровій береговій лінії чудового озера — Рожевого, або озера Ретба — так його називають на мові багаточисленної етнічної групи Сенегалу.

Рожеве озеро Ретба (Сенегал) - фото 1

 Місцеві жителі цілий день черпають із дна озера поклади солі. Праця нелегка, та люди звикли тут до тяжкої роботи, як чоловіки, так і жінки... Яка ж таємниця криється в цьому озері?

 Вода тут набула рожевого відтінку завдяки мікроорганізмам, які мають здатність існувати в насиченому сольовому розчині. Крім того, в озері не ростуть водорості, не водиться риба, так як дуже солона вода для них несумісна з життям.

Вода тут в півтора рази солоніша, аніж у Мертвому морі — 380 грамів на літр.

Рожеве озеро Ретба (Сенегал) - фото 2

 Мікробіолог Бернард Олівер спробував пояснити незвичайний колір озера з наукової точки зору. Він і знайшов цей мікроорганізм, який назвав Dunaliella salina, що поглинає сонячне проміння та виділяє пігмент.

Рожеве озеро Ретба (Сенегал) - фото 3

 Dunaliella salina належать до виду Галофілів, зелених водоростей, що живуть у дуже солоній воді — це мікроскопічні одноклітинні рухливі водорості, які містять червоний пігмент b-каротин. Він відповідно і надає озеру рожево-червонуватий колір.

 Хто б міг подумати, що і в Україні, а саме в Криму, знаходиться таке ж диво природи — це Кояшське озеро. Рожева водойма розташована на території мису Опук. Піщана коса відділяє його від Чорного моря. Загальна площа Кояшського озера складає 500 гектарів, а середня глибина не досягає і одного метра.

Кояшське озеро в Криму, рожеве озеро - фото 1

 Дно озера багате на цілющі грязі, а концентрація солі - 350 грамів на літр, що робить його найсолонішим озером Криму. Коли у повітрі стає надто жарко, Кояшське озеро повністю висихає, а каміння та степові рослини вкриваються кристалами солі. І дивно, на вулиці літо, а ти бачиш перед собою іній, немов кругом іскриться білий зимовий сніг.

Та це ще не все. У озері мешкає ще один "барвник" — рачок артемія. Його численні колонії теж фарбують озеро у свій відповідний колір. Забарвлення артемії залежить від їжі та концентрації повітря, розчиненого у воді, та змінюється від зеленуватого до яскраво-червоного.

Кояшське озеро в Криму, рожеве озеро - фото 2

 Як будеш в Криму, обов'язково відвідай цю неймовірно красиву водойму. А щоб не заблудитися, запиши, як туди потрапити: із Керчі треба сісти на автобус до села Яковенкове, потім іти пішки 5 кілометрів вздовж узбережжя моря у західному напрямку.

Кояшське озеро в Криму, рожеве озеро - фото 3

 На нашій планеті найбільших рожевих озер вісім. Це озеро Хіллер (Австралія), озеро Ретба (Сінегал),Соляне озеро Торревьєха (Іспанія), Лагуна Хатт (Австралія), Пильне рожеве озеро (Канада), Рожеве озеро (Австралія),Озеро Масазір (Азербайджан), Рожеве Озеро Квайрадинг (Австралія). Вони є чудовою окрасою нашої неосяжної планети Земля.

Кояшське озеро в Криму, рожеве озеро - фото 4

Читай також:

Теги: Дивовижне
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Рожеві озера та їх таємниця

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

FuckingPerfect-avatar

Who give a fuck? Lol

Да,да в Азербайджане тоже есть розовое озеро.
06-09-2014