10 найбільш густонаселених островів у світі

10 найбільш густонаселених островів у світі

Мабуть, Тобі відомо, що сьогодні вчені визначають чимало глобальних проблем людства. Однією з них є демографічна проблема, тобто збільшення населення на планеті Земля.

15 т. 0

ХІХ століття — 1 мільярд жителів

кінець 20-х років ХХ століття — 2 мільярди жителів
кінець 50-х років ХХ століття — 3 мільярди жителів
1974 рік — 4 мільярди жителів
1987рік — 5 мільярдів жителів
початок ХХІ століття — понад 6 мільярдів жителів

Така тенденція призведе до негативних наслідків, тому багато вчених працюють над питанням стабілізації приросту населення нашої планети.

Аби краще зрозуміти, як виглядатиме планета Земля, якщо її населення все-таки збільшуватиметься й надалі, пропоную разом зі мною вирушити до 10 найбільш густонаселених островів у світі.

1. Санта Крус де Іслот, Колумбія

Населення цього острівця — 1 247 осіб, тобто густота населення тут становить — 124 700 чоловік на квадратний кілометр.

Саме цей шматочок землі біля узбережжя Колумбії є найбільш густонаселеним у світі. Острів омивається водами Карибського моря. Електрики тут немає та й питної води теж бракує. На острові знаходиться менше 100 будинків, немає ні школи, ні громадських будівель. Ця територія приваблює багатьох рибалок. Вони пояснюють це тим, що тут зовсім немає комах, які кусаються.

2. Мігінго, спірна територія Кенії та Уганди

Населення — 400 осіб, на квадратний кілометр припадає 100 000 чоловік.

Цей острівець, розміром із футбольне поле. впевнено посідає другу сходинку нашого рейтингу. Він зручно розмістився на озері Вікторія. Острів відомий постійними суперечками між Кенією та Угандою з приводу володіння цією землею. Проживають тут переважно рибалки.

3. Ап Лей Чау, Гонконг

Населення — 86 782 людини, 66 755 чоловік на квадратному кілометрі.

Багато хмарочосів (гігантські 30-50-поверхові будинки) побудовано на цьому острові. Відстані між ними дуже маленькі. Цей район Гонконга відомий як досить потужний торговий центр, де знаходиться багато офісів, готелів і навіть винний завод.

4. Мале, Мальдіви

Населення острова — 103 693 людини, тобто 53 121 чоловік на квадратний кілометр, що дозволяє йому посідати четверте місце.

Тут, на досить невеликій території знаходиться чимало хмарочосів з офісами, готелями та квартирами. Будівництво не вшир, а вгору — саме так можна сказати про острів Мале.

5. Ебейе , Маршаллові острови

Население - 15 000 человек, на квадратном километре - 41 667 человек.

История заселения этого острова не очень утешительная. Когда Соединенные Штаты Америки решили провести испытания ядерного оружия на одном из атоллов Маршалловых островов, его жители вынуждены были переселиться на небольшой островок Ебейе. Дефицит жилья, нехватка питьевой воды, экологические проблемы - вот с чем приходится бороться жителям этого острова, за что его прозвали «трущобами Тихого океана».

6. Сальсет, Мумбай, Індія

Населення — 13 175 000 чоловік, а отже 30 217 чоловік на квадратний кілометр.

Острів посідає шосту сходинку рейтингу. Його впевнено можна назвати островом контрастів, адже тут розміщені як фешенебельні райони, де мешкають найбагатші люди Індії, так і найбільші у світі райони «трущоб» (в тому числі Дхараві, де відбувалися зйомки відомого фільму «Мільйонер із трущоб»). Також цей острів відомий тим, що саме тут розміщений найдорожчий будинок в світі Антілла. Його власник — Мукеша Амбані. Висота хмарочосу — 173 метри, а вартість — більше мільярда доларів. Це розкішне житло має шестиповерховий гараж на 168 автомобілів, дев'ять ліфтів і крижану кімнату, де за бажанням можна «включити» снігопад.

7. Манхеттен, Нью-Йорк, США

Населення —1 585 873 чоловіки, на квадратний кілометр припадає 26 879 осіб.

Колись корінні жителі цього острова, індіанці ланапе, продали його за 60 гульденів (або 24 долари, що сьогодні становить приблизно 800-900 доларів). Сьогодні ж тут знаходяться: штаб-квартира ООН, фінансовий округ Уолл-стріт, найдорожчі квартири та славнозвісна П'ята авеню з наймоднішими та найдорожчими магазинами.

8. Сен-Луї, Париж, Франція

Населення — 2 465 осіб, а густота населення — 22 409 чоловік на квадратний кілометр.

Багато хто вважає Сен-Луї найстильнішим островом у світі. Він вражає своєю дивовижною архітектурою та плануванням XVII століття. Саме тут проживають найбагатші люди Парижа.

9. Лілла Ессінген, Стокгольм, Швеція

На цьому острові мешкає 4 647 чоловік, тобто густота населення — 20 204 людини на квадратний кілометр.

Колись цей острів був справжнім промисловим центром. Сьогодні ж він повністю забудований багатоповерхівками.

10. Васильєвський острів, Санкт-Петербург, Росія

Населення цього острова — 202 650 чоловік. А це означає, що тут на одному кілометрі квадратному в середньому проживає 18 592 особи. Це дозволяє острову посідати десяте місце рейтингу.

Васильєвський острів відомий своїми ростральними колонами (на честь морських перемог споруджували тріумфальні колони, які прикрашали рострами (носами) ворожих кораблів), старовинними будівлями XVIII-XIX століть, Кунсткамерою та палацом Меньшикова.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

10 найбільш густонаселених островів у світі

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.