Хто такі гіки і нерди, або Чому ботаніком бути круто

Хто такі гіки і нерди, або Чому ботаніком бути круто

Коли Тебе називають ботаном, це не дуже приємно. Хоча, здавалося б, що тут образливого: адже, по суті, ботанік — це той, хто захоплюється якоюсь галуззю знань. Сьогодні я познайомлю Тебе з його англомовними «братами» – гіком і нердом.

28 т. 2


Модні слова

Зараз слова «geek» і «nerd» дуже популярні. Не в останню чергу це сталося завдяки серіалам – Ти, ймовірно, чув про «Теорію Великого вибуху» чи «Кремнієву долину». Класичні приклади нерда або гіка — люди, яких Ти теж добре знаєш: Білл Гейтс, Стів Джобс, Марк Цукерберг... А якщо оглянутися трохи далі в минуле, можна пригадати й таких геніальних людей, як Алан Тьюринг чи Нікола Тесла. Усі ці люди були захоплені або математикою, або фізикою, або комп'ютерними технологіями. Тож не дивно, що гіками дуже часто називають передусім комп'ютерників.

Хто такі гіки

Про значення

У ширшому сенсі гік і нерд — це ті ж самі «ботани». І спочатку ці слова теж мали образливий відтінок. «Дурень», «блазень», «дивак» – ось їхнє приблизне значення. Старомодний, незрозумілий, відлюдькуватий: саме таким вимальовувався гік у людській уяві.

Слово «гік» має англійське походження. У США в 1900-х роках так називали епатажних карнавальних акторів. Однак через півстоліття це слово почали вживати на позначення відлюдників-інтелектуалів, надмірно захоплених якимось хобі. У 1980-х роках «гік» став зневажливим синонімом «комп'ютерника».

«Нерд» – слово американське. По суті, нерд — це той же гік, тільки менш екстравагантний, а більш тихий і на перший погляд нудний. Така людина витрачає свій вільний час на навчання із більшим задоволенням, ніж іде на прогулянку з великою компанією.

Хто такий гік

Немає на що ображатися

Тепер гіки і нерди завойовують усе більшу повагу в суспільстві. Адже відомі люди, яких я назвав на початку статті, досягли неабиякого успіху і стали прикладом для молодого покоління. Вони — таланти, що генерували інноваційні ідеї! У сучасному словнику сленгу слова «гік» і «нерд» втратили своє образливе значення, а натомість стали дуже модними.

Нічого дивного: адже «гік» у вузькому сенсі — це комп'ютерник, «технар», а вони зараз — справжні рушії прогресу. А в широкому сенсі «гік» – це людина, яка дуже чимось захоплена. Захоплена настільки, що не кидає справу, виконану наполовину, і не опускає рук, а щодня рухається до мети. А хіба такі риси не гідні поваги?

Хто такі гіки і нерди, або Чому ботаніком бути круто

Бути гіком означає відрізнятися, бути яскравою особистістю, розвиватися, творити щось нове і досягати вершин. А отже, бути гіком — круто ;)

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

28 т. 2

оцінити публікацію

Додатив замітки

Хто такі гіки і нерди, або Чому ботаніком бути круто

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Lady_diamant-avatar

Вероника Баркова

Я и думала что умные люди крутые(кроме тех кто просто что-то зубрит из за страха двойки). А изобретатели вообще суперские(и программисты тоже)
07-02-2017
Lady_diamant-avatar

Вероника Баркова

"Бути розумним-це круто!"*Я с этим соголасна. *Из журнала "Професор Крейд" Рекомендую читать!;-)
06-02-2017