На гостини до полярних ведмедів

На гостини до полярних ведмедів

Друже, мерщій збирайся — вирушаємо до Північного полюсу! Сьогодні — 27 лютого — білі ведмеді святкують день на свою честь і запрошують нас на гостини.

16 т. 0

Міжнародний день полярного ведмедя покликаний нагадати людству про необхідність охорони та збереження цього виду тварин. Танення льодовиків та забруднення середовища внаслідок розробки нафтових родовищ призводять до зменшення популяції білих ведмедів.

Сьогодні в світі налічується близько 20-25 тисяч полярних ведмедів, з кожним роком їх стає все менше. Якщо не вжити відповідних заходів, до 2050 року через глобальне потепління з планети можуть зникнути дві третіх білих ведмедів, стверджують вчені. Ось чому так важливо турбуватися про чистоту навколишнього середовища.

Білих ведмедів можна зустріти лише в Арктиці, неподалік Північного полюсу. В Антарктиді, біля Південного полюсу вони не мешкають.

Щоб не замерзнути на Північному полюсі, ми маємо тепло одягатися. А от ведмеді при температурі -45 градусів почувають себе комфортно. Авжеж, два шари хутра і товстий шар підшкірного жиру надійно захищають їх від морозу та холодних північних вітрів.

Дорослий ведмідь важить в середньому 500 кг, а самка — 150-300 кг. Проте вага найбільшого ведмедя за всю історію спостережень за цими тваринами, сягала аж одну тону.

Зазвичай у самок білих ведмедів народжуються двоє ведмежат. Малюки залишаються з мамою до двох з половиною років, навчаючись полюванню та навичкам виживання в суворих умовах Північного полюсу.

Міжнародний день полярних ведмедів найбільш актуальний для п’яти країн, де мешкають ці хижаки — Норвегії, Гренландії, Росії, Канади та США. В трьох останніх білі ведмеді занесені до Червоної Книги як «вразливий вид».

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

16 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

На гостини до полярних ведмедів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.