У підводному царстві
Друже! Сьогодні ми з Тобою побуваємо у царстві всемогутнього Посейдона. Тут на Тебе чекають безліч фантастичних створінь і багато цікавих фактів про жителів загадкового, мало вивченого досі підводного світу.
Готовий до захоплюючої подорожі морськими глибинами? Тоді вперед!
Рак-богомол
Якось один відомий вчений захотів показати журналістові акваріум з невідомою тваринкою, яку нещодавно привезли до лабораторії. Та лишень дослідник провів рукою по прозорій стіні акваріума, як він розлетівся на сотні друзок, і 150 л води залили приміщення. Це рак-богомол не витримав зухвалого жесту.
Сила удару рака настільки велика, що свою жертву він може вбити одним махом. Живе небезпечний хижак на глибині від двох до 70-ти м. Зір у тварини настільки розвинутий, що навіть людина може йому позаздрити. За недобру славу, що здобули ці хижаки, їх називають бійцівськими раками.
Голлівудська посмішка риби-папуги
Близько 150 кг коралів за рік з’їдає спритна риба-папуга. Ці рибки не люблять зайвої уваги, тому часто ховаються від камер. То як же все-таки вдалося фотографу спіймати голлівудську посмішку папуги?
Секрет в тому, що це нічна зйомка. Риби-папуги сплять прямо на рифі, огортаючи себе оболонкою слизу. Так вони і від хижаків захищаються, і від набридливих паразитів. З наближенням людини, рибка завмирає, надіючись зостатися непоміченою.
Кальмар Гумбольдта
Гігантський кальмар Гумбольдта досягає двох м у довжину та важить до 45 кг. Полюють кальмари Гумбольдта зграями, іноді до 1200 осіб!
Своє ім’я хижак отримав від назви холодної течії Гумбольдта, що омиває береги Південної Америки. Саме там його вперше і виявили.
Голожаберний молюск
Це одні з найяскравіших і найрізноманітніших за формою морських безхребетних тварин. Вони не мають мушель, проте беззахисними їх не назвеш. Отрута, яку випускають голожаберні молюски, здатна відлякати найлютіших хижаків.
Мешкають у всіх куточках світу, проте найчастіше зустріти їх можна на теплому мілководді морів.
Риба-раструб
Воістину унікальна риба. Цей незвичайний житель коралових рифів досягає 80 см у довжину. Більшість життя риба не плаває, а зависає головою вниз, маскуючись під палку. Так риба-раструб захищається від хижаків.
Японська волохатоголова собачка
Мешкає неподалік берегів Японії та Корейського півострова. Досягає довжини 55 см. Харчується рибка безхребетними тваринками, здираючи їх з каменів.
Японська собачка — прекрасний «атракціон» для водолазів та аквалангістів. Її можна гладити та годувати прямо з рук.
Солястер
Морська зірка, що мешкає в Білому та інших північних морях, виростає діаметром до 30 см. Солястерів дуже добре видно в темноті. Вони просто світяться у променях ліхтарів. Справжнісінькі зірки!
Медуза Бугенвіля
Це фантастичне морське створіння назване в честь знаменитого французького мореплавця Луї-Антуана Бугенвіля. Висота медузи — всього 4 мм. А мешкає вона у водах холодних морів.
Лизастросома
Ця морська зірка відрізняється від інших м’якою, рихлою поверхнею тіла. Лизастросома — хижак, що полює на молюсків.
Хвостокол синєплямистий рифовий
Виростають до 70 см у довжину. Часто зариваються в пісок так, що видно лише хвіст та очі.
Поширені від берегів Червоного моря і східного узбережжя Африки до Соломонових островів, Японії та Австралії.
Плямистий хвіст тварини може бути небезпечним для людини, адже це — основне джерело захисту хвостокола.
У підводному царстві
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: