До Дня Європи

До Дня Європи

Кожного року в третю суботу травня Україна відзначає День Європи.

19 т. 0

Про історію цього свята та особливості його святкування Ти зможеш дізнатися в іншій статті. А тут я пропоную Тобі ближче познайомитися з Європою. Це надзвичайно багата частина світу: різноманітність культур, географічних зон, етносів, традицій, видів і зразків мистецтва...

1. Європа — це частина Євразії. Де ж проходить природний кордон між Європою та Азією? Поглянемо на карту! Це Уральські гори, ріка Урал, Каспійське море. За площею ця частина світу одна з найменших.

  

2. Найдовша річка в Європі — Волга, що простягається на 3531 км і впадає на території Росії в Каспійське море.

3. Звідки приїжджає до нас Дід Мороз та Санта Клаус? Звісно, що з Лапландії. Але чи існує таке місце на Землі взагалі? Виявляється, що так! Насправді є така область Скандинавії на північ від Полярного кола.

4.Лазурний берег існує! І знаходиться він на півдні Франції, де досить сухе і жарке літо. А взимку надзвичайно сонячно, ось чому ця частина узбережжя отримала таку назву.

5. Сучасні Нідерланди розташовані на рівнинно-низинній території, де колись були великі болотисті райони. Але вони були відвойовані у моря, і сьогодні це родючі землі, які забезпечують небувалий розвиток сільського господарства країни.

6. Європа має дуже цікаві «географічні форми». Так, Піренейський півострів, на якому розташовані Іспанія та Португалія, має форму квадрата, а Апеннінський, де знаходиться Італія, — форму чобота.

  

7. Неможливо уявити Європу без Карпат. Для нас, українців, це не надто екзотичний географічний об'єкт. Адже вони пролягають через території Словаччини, Польщі, Румунії і України. Говорять, що румунські Карпати — цеБатьківщина славнозвісного, легендарного графа Дракули.

8.Фінляндію називають землею тисячі озер. І недаремно! На території цієї держави близько 60 000 озер і тисячі островів у відкритому морі.


9. Два найвідоміші міста Італії Флоренція та Венеція. Мабуть, кожна пара закоханих мріє побувати саме тут, провести час разом, насолодитися чудовою архітектурою, скульптурою, вишуканими будівлями. У Венеції набагато пргостіше і швидше пересуватися на човні, а ніж на авто. Адже місто, в прямому значенні слова, стоїть на воді.

  

10. Відому у всьому світі Пізанська вежа приваблює мільйони туристів. Історики стверджують, що вона була зведена між1173 і 1360 роками. За ці роки земля під вежею дещо просіла, що призвело до її відхилення по вертикалі аж на 5 метрів.

11. В маленькому італійському містечку Ваконе є ресторан під назвою «Тільки для двох». Якщо хтось із вас захоче його відвідати, краще замовте місця заздалегідь, десь приблизно за півроку. Справа в тому, що в цьому унікальному закладі лише 1 столик.

12. В Європі зародилося чимало видів спорту. Крикет з'явився в Англії, гольф — у Шотландії. Досить поширеними тут є футбол, теніс, гандбол.

13. Слово «газета» прийшло до нас від назви дрібної італійської монети — gazetta, за яку можна було придбати друкований аркуш, прототип сучасної газети.

14. Танець сіртакі ми, не задумуючись, вважаємо національним танцем Греції. А насправді він з'явився лише в 1964 році під час зйомок фільму «Грек Зорба».

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

До Дня Європи

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.