Свято неба

Свято неба

Сьогодні жителі Китаю відмічають велике свято — День вшанування небес. Тянь-куан цзе, саме так називається свято, не тримає числа. Настання цього дня визначають за рухом Місяця, тож цього року День Бога Неба припадає на 24 липня.

9 350 0

День вшанування небес китайці проводять у колі сім’ї, моляться, дякують один одному. Обов’язковим атрибутом святкового столу є спеціальні пампушки. Під час обіду китайці палять папір та наповнюють дім особливими пахощами.

Свято бере свій початок із часів язичництва. Тянь-куан цзе ще називають Днем вшанування покровителя комах. Цього дня китайці просять прихильності в небесних богів — щоб шкідливі комахи не руйнували врожаїв, а добрі, як от шовкопряд, приносили побільше користі.

Китайці старанно бережуть давні традиції свого народу та передають їх з покоління в покоління. День Бога Неба — це своєрідний день чистоти — як душевної, так і тілесної. Сьогодні в Китаї прийнято чистити та просушувати домашні речі, прати, а також особливо ретельно митися. Дістається і домашнім улюбленцям — їх купають у будь-якій доступній водоймі. Китайці вірять — так можна очиститись від усіх хвороб та назавжди забути про шкідливих комах.

Цікаво, що починаючи з епохи Чжоу саме культ неба в Китаї головний. Відправляти цей культ дозволено лише верховному правителю Китаю, що носить ім’я «Син Неба». До ХХ ст. таке звання належало правителю Китаю. Ось чому цю країну так часто називають Піднебесною.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 350 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Свято неба

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.