Міжнародний день Землі

Міжнародний день Землі

Друже, 22 квітня — важливий день для кожної людини нашої планети. Саме сьогодні відзначають Міжнародний день Землі. Тож давай дізнаємось дещо цікаве про наш затишний спільний дім.

13 т. 0

Вчені стверджують, що нашій планеті вже близько 4,5 мільярда років. Якщо Ти захочеш обійти навколо Землі по екватору, то перед Тобою відкриється шлях у майже 40 010 кілометрів. Оце так відстань!

А чи знаєш Ти, скільки кілометрів від нас із Тобою до центру планети? Цілих 6378! До речі, тверді породи складають лише 70-кілометровий шар, а далі йдуть напіврідкі та рідкі стани.

Найгарячіші місця на Землі — Ель Азізія в Лівії та Долина смерті в Каліфорнії. Температура у цих місцях досягала позначок +57,8 (13 вересня 1922 року) та +55,8 ° С (10 липня 1913 року) відповідно.

Та незважаючи на це у Долині смерті живуть понад 15 видів птахів, 40 видів ссавців, 44 види плазунів, 12 видів амфібій, 13 видів риб і 545 видів рослин.

Найхолодніше на Землі — в Антарктиці. На дослідницькій станції «Восток» 21 липня 1983 року там була зареєстрована температура -89 ° С.

Щороку на Землі відкривають від 50 до 100 нових мінералів. Нині класифіковано вже близько 4000 видів, 200 з яких мають практичне значення.

Наша планета постійно обертається. Це щодня приносить нам сонячні промені та приховує їх щоночі. Якщо б Земля не оберталась, одна частина землі була б неймовірно спекотною, а друга перетворилася б на одну суцільну бурульку.

І наостанок ще один цікавий факт. Дослідники довели, що весна по Земній кулі рухається із швидкістю близько 50 кілометрів на добу. Вчені визначили це, спостерігаючи за суцвіттям окремих рослин.

Друже! Нам з Тобою дуже пощастило жити на такій чудовій планеті. Тож давай берегти та примножувати її безцінні скарби, подаровані нам природою.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Міжнародний день Землі

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.