Єрофіїв день

Єрофіїв день

Сьогодні — Єрофіїв день, друзі! Що ж цікавенького він нам підготував?

8 736 0

Подейкують, що саме 17 жовтня, в Єрофївв день, лісовими хащами бродять лісовики, кричать, плещуть у долоні та голосно регочуть, немов прощаючись з рідними місцями.

Такі бурхливі ігри та забави тривають до самого ранку. Та лишень проспівають перші півні, лісовий дух вмить ховається під землю, щоб вискочити назовні тільки навесні.

Ось чому на Єрофія ліс обходили десятою дорогою, не йшли туди навіть в разі крайньої потреби, дуже вже боялися заблукати або потрапити в трясовину. Навіть приказку вигадали у народі: «Лісовик — не рідний брат: кісточки переламає не гірше ведмедя».

А хто ж такий цей Єрофій? Із задоволенням розповім.

17 жовтня християни шанують священномученика Ієрофія, який жив у Афінах ще в 1 столітті. За переказами, він разом з Діонісієм Ареопагітом був присутній при похованні Діви Марії. Загинув Ієрофій від рук язичників. З тих пір пам'ять про святого не гасне, як не гаснуть і свічки прихожан в християнських церквах, поставлені на честь єпископа.

Від сьогодні на вулиці стає холодніше. Старожили не втомлюються повторювати: «На Єрофія і зима шубу одягає». Тому одягайтеся тепліше, і гарного вам закінчення робочого тижня. Адже четвер — це, як не як, маленька п’ятниця :)

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

8 736 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Єрофіїв день

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.