Легенда про Святого Миколая
З яким нетерпінням чекають малюки на День Святого Миколая. Ще б пак! Адже щороку в ніч на19 грудня цей добродій на срібній вервечці спускається з неба і приносить дітворі омріяні подаруночки. Українським дітям він обережно кладе гостинці під подушку, європейським — в гарненько розвішені над каміном панчохи. Та як з’явився день Миколая, і чому його відзначають двічі на рік?
Розкажу Тобі одну цікаву притчу. Вірити чи ні, Тобі вирішувати, от тільки старші люди розповідають, що було все так:
Якось їхав чоловік возом селом, тяжкий вантаж віз, та — от біда — застряг у багнюці. Ні туди, і ні сюди — хоч плач. Скільки не порався, нічого не виходить. Аж раптом чоловік побачив Святого Касьяна в розкішному вбранні. Не довго думаючи, попросив допомоги. Образився святий, що його через такі дрібниці турбують, коли він до Бога в рай поспішає — не став допомагати.
Згодом бачить чоловік: другий святий іде — Микола Чудотворець. Попросив і в нього допомоги. Не відмовив святий. Сім потів зійшло, вимазались обидва, та все ж таки витягли воза з багнюки. Подякував чоловік незнайомцеві та й поїхав своєю дорогою.
Миколай запізнився на зустріч з Богом. Господь запитав у святого: «Чому ти не прийшов вчасно, та ще й брудний з голови до ніг?» Миколай розповів про свою пригоду. «А чому ж ти, Касьяне, не допоміг чоловікові?» «Як я міг запізнитися на зустріч з тобою, та ще й прийти брудним?»
Тоді Бог сказав: «Не допоміг ти селянину, Касьяне, отже, прославлятимуть тебе лиш раз на чотири роки. А добродушного Миколая, швидкого на поміч, двічі на рік відзначатимуть».
Від того часу день Святого Касьяна тільки 29 лютого святкують, а Миколу Чудотворця — і навесні (22 травня), і взимку (19 грудня).
Легенда про Святого Миколая
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Светлана Шиманица
Светлана Шиманица