Східний гороскоп: чому кожним роком править певна тварина?

Східний гороскоп: чому кожним роком править певна тварина?

Вогняний Півень на прощання махає нам крильцем, а на зміну йому поспішає рік Жовтого Земляного Собаки, господаря 2018-го. «Маячня! Хіба можуть тварини бути покровителями доль?» — спитаєш. «Ще б пак!» — запевняють прихильники східного гороскопу… Подивимось, як сталося так, що тварини керують світом?

15 т. 0

З наближенням новорічних свят прилавки магазинів вгинаються від магнітів та іграшок у формі звірят-символів наступного року. Спочатку це були мавпочки, торік — півники, і ось настала черга собак. Та звідки прийшла мода на хвостатих і крилатих покровителів?

Це все віяння Сходу, де свято вірять, що кожним роком керує певна тварина. Ось послухай легенду про виникнення тварин-символів китайського гороскопу, у який ніхто не вірить, але всі тихцем читають напередодні зимових свят.

Як Будда роздавав тваринам подарунки

Одного разу під Новий рік Будда запросив до себе усіх тварин, які бажають завітати у гості. Довго чекати не довелося — на горизонті з’явилися 12 тварин. Однак надворі панував холод, а щоб потрапити до Будди, потрібно було перепливти широченну річку…

В нагороду за сміливість та винахідливість Будда надумав подарувати кожній тварині рік правління на Землі. У порядку черги.

Першою прийшла Миша, тож їй дістався перший рік 12-річного циклу. Щоправда, не все так просто у цій історії. Очевидці того чудового запливу стверджували, що першим досяг протилежного берега Бик. А Миша, якій зовсім не хотілося мокнути в холодній воді, вмовила здорованя перевезти її на спині. Простакуватий добряк охоче погодився. Та поки неповороткий Бик обтрушувався, аби постати перед Буддою у всій красі, Миша швиденько зістрибнула на землю, побігла вперед та виявилася першою. За вміння скористатися обставинами Будда нагородив її першим роком правління.

Минуло трохи часу, і глядачі тих змагань подейкували, що насправді хитра Миша не просилася на спину до Бика, а проїхала зайцем. Правда це чи ні, однак Бик, на своє здивування, виявився другим у черзі.

На якусь мить від бика відстав Тигр, тож йому дістався третій рік. Публіка, захоплена перегонами Тигра та Бика, не роздивилися, хто прийшов четвертим — Кіт, Заєць чи Кріль. За давністю подій істину встановити не вдалося, тож вони і досі сперечаються, хто на Землі господарює четвертим.

Далі прийшов Дракон, шостою виявилася Змія, сьомим прибіг Кінь. Аж раптом річку заполонив туман, і знову не зрозуміло, хто став восьмим — Коза чи Вівця.

Мавпа прийшла дев’ятою — лише впевнившись у безпечності всього цього дійства, вона наважилась зайти у воду. Півень був десятим, а все тому, що надто довго розповідав своїм галасливим родичам, як їм жити, поки його не буде вдома.

Собака прибігла одинадцятою. Зранку вона старанно поралася по господарству, тож лишень закінчила домашню роботу, одразу кинулася в воду. Кажуть, потім вона ще довго хворіла.

І нарешті дванадцятим причвалав Кабан (ширилися чутки, що він прислав замість себе Свиню). Йому щедрий Будда подарував останній рік.

Ось так, за наказом Будди, і з’явилися 12 тварин-символів східного гороскопу. Та легенди легендами, але що розповість історія?

Що таке східний гороскоп і як він виник?

Китайський або східний гороскоп — це астрологічний «прогноз», який складають, враховуючи, перш за все, рух по небесному склепінню Місяця, Сатурна та Юпітера.

Східний гороскоп містить 12 знаків зодіаку та 5 стихій. Кожен знак зодіаку пов’язаний з роком, а не з місяцем, як у західному гороскопі, а також не має стосунку до сузір’їв.

Виникнення східного гороскопу сягає глибокої давнини і тісно пов’язане з китайським календарем, який вже кілька тисяч років діє у Монголії, Камбоджі, В’єтнамі, Китаї, Японії, Кореї та інших країнах Сходу.

Згідно з китайським календарем, кожен рік у межах 12-річного циклу проходить під знаком якоїсь тварини. Тому людина, народжена певного року, отримує ряд вроджених якостей, притаманних його покровителю, залежно від яких і складається доля.

Винайдення знаменитого китайського календаря приписують імператору Хуан-ді, що правив у III тис. до н. е. Саме він у 2637 р. до н. е. запровадив відомий 60-річний цикл. Протягом цього циклу коло з 12 тварин повторюється п’ять разів, і кожна тварина по черзі отримує властивості однієї з п’яти стихій: Землі, Металу, Води, Дерева чи Вогню. Потім цикл повторюється.

Якщо вірити східному календарю, ми з Тобою на 78 циклі, який розпочався 1 лютого 1984 року.

Професія передбачати майбутнє

Стародавні китайці дуже переймалися достовірністю календаря, який насамперед був потрібен для ведення господарства. За точністю календаря слідкував сам імператор, якого вважали посередником між Небом та Землею. Цікаво, що він брав до уваги навіть поради іноземних варварів, приміром, мусульман, а в середині XVII ст. — і єзуїтів.

Імператор оголошував про початок пір року, ба більше — з настанням іншої пори він змінював покої, переїжджаючи чотири рази на рік.

Вже в той час китайці шанували східний гороскоп, який складали на основі календаря. Він сигналізував про сприятливий період для нових починань, попереджав про труднощі або негаразди, які чекають людину попереду. З урахуванням гороскопу приймалися важливі життєві рішення. В середині II тис. до н. е. астрологія стала настільки важливою для Китаю, що її прийняли на державну службу.

Завданням астрологів було спостерігати за астрономічними явищами в небі, зіставляти з тим, що відбувається в світі, та робити висновки, передбачаючи майбутні події. Мабуть, китайським астрологам доводилось нелегко, або вони були ще тими фантазерами!

Читай уривок з переліку обов’язків придворного астролога:

«Цей вельмишановний пан повинен відзначати зміни і рух планет, Сонця і Місяця для того, щоб передбачати добрі й недобрі повороти долі. Він ділить дев'ять провінцій на частини, які зазнають впливу тих чи інших небесних тіл. Кожне князівство… знаходиться під впливом певних зірок, і завдяки цьому можна передбачати майбутнє процвітання або нещастя».

Фрагмент стародавньої китайської зоряної карти.

Східний гороскоп на 2018 рік

Бажаєш дізнатися, у рік якої тварини за східним гороскопом народився Ти або хтось із Твоїх близьких? Дивіться разом таблицю та читайте невеличкі передбачення на 2018 рік, складені східними астрологами.

Однак зауваж! Китайський Новий рік не збігається з традиційним і наступає дещо пізніше, тому, люди, народженні в січні або лютому можуть відноситись до знаку минулого року. Жовтий Земляний Собака стане повноправним господарем світу 16 лютого 2018-го.

Щур. 2018-й принесе Щурам успіхи в навчанні та кар’єрі. Однак, щоб отримати прихильність зірок, потрібно добряче постаратися. Не відкладайте справи на потім, вчасно виконуйте поставлені завдання. Жовтий Земляний Собака подарує вам вірних друзів, які підтримають у всіх починаннях.

Бик. Наступний рік готує для Биків купу несподіванок і випробувань. Щоб вийти сухим із води, доведеться стримувати гнів та впертість. Аби почуватись бадьоро та впевнено протягом усього року, займіться творчістю. Вкінці року очікуйте на великий подарунок.

Тигр. Новий рік буде для Тигрів спокійним та безконфліктним. Ваш авторитет зросте, а фінансове становище покращиться. Не бійтеся розпочинати новий проект або велику справу — вас неодмінно чекає успіх.

Кролик (Кіт). Надзвичайно успішний рік для Кроликів. Чекайте на вдале завершення усіх справ, однак лише за умови чесності та відкритості — ці якості так до вподоби господарю 2018-го.

Дракон. 2018-й буде для вас насиченим та яскравим — нудьгувати не доведеться! З’явиться чудова нагода помиритися з тими, з ким давно не спілкуєтесь. Будьте певні, ваш талант оцінять, добробут зросте. Але не поспішайте витрачатися на дрібні покупки, краще придбати цінну річ. Уникайте суперечок і не відкладайте візит до лікаря, аби не мати серйозних проблем зі здоров’ям.

Змія. Змії наступного року неодмінно закохаються. На вас очікує безліч сюрпризів та приємних несподіванок. Забудьте про гординю та вихваляння — і насичений рік у колі рідних та друзів вам гарантований.

Кінь. У 2018-му ви будете багато подорожувати і нарешті відвідаєте місця, про які давно мріяли. Серед безлічі нових знайомств на вас чекає доленосна зустріч з коханням усього життя. А хто зануриться в навчання або роботу, знайде винагороду в хороших оцінках чи підвищенні зарплатні.

Вівця (Коза). Аби не потрапити в біду, в 2018 році краще забути про надмірні витрати. Займіться спортом, налагодьте режим дня — і в новому році вам усе вдасться. Нові активні захоплення позитивно вплинуть на здоров’я.

Мавпа. Наступний рік для вас — не найкращий період для нових починань. І хоча творчі особистостідосягнуть слави та визнання, вам постійно потрібно буде доводити свою компетентність та майстерність. Приділяйте більше часу родині, аби ваші близькі почувалися потрібними та коханими.

Півень. Для Півнів 2018-й підготував кардинальні зміни в житті, однак не варто лякатися — вони позитивні. Щоб отримати бажане, доведеться попрацювати.Не бійтеся ризикувати — успіх приходить до того, хто не сидить склавши руки. Підтримка близьких надихатиме вас на нові звершення.

Собака. 2018 рік — ваш у всіх розуміннях. Собакам вдасться перемоги у важливих змаганнях та заслужити визнання друзів. Самотні зустрінуть другу половинку, вічно заклопотані знайдуть час для далекої мандрівки. Якщо не лінуватиметеся, досягнете великих успіхів.

Кабан. Гармонія та затишок в родинних стосунках — от що очікує вас у 2018-му. Не поспішайте засмучуватись через дрібниці, навіть коли здається, що все не за планом. Довіра та взаєморозуміння між рідними допоможуть подолати будь-які труднощі.

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Східний гороскоп: чому кожним роком править певна тварина?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.