Всесвітній день футболу

Всесвітній день футболу

Друже! Футбол — улюблена гра мільйонів людей на Землі, тож не дивно, що Організація Об’єднаних націй запропонувала людству кожного року 10 грудня відзначати свято усіх футболістів та щирих фанів цієї гри — Всесвітній день футболу.

15 т. 1

А Ти знаєш, що перша згадка про футбол як про «гру в м’яч ногами» зустрічається ще в китайських джерелах другого тисячоліття до нашої ери?

В ті часи футбол у Китаї називали Цу Чю, що в перекладі означає «штовхати ногою». Завдяки цій захоплюючій грі китайці підтримували хорошу фізичну форму.

За іншою версією, попередницею сучасного футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії у ІІХ ст. Вчені вважають, що футбол саксонців був частиною військової підготовки солдат. Ще три тисячі років тому ця гра була однією з провідних у цього народу.

Відомо, що в футбол грали і древні греки та римляни. «Битва за м’яч» — саме так називали його в Греції, тож можна тільки уявити, якими прийомами користувалися гравці, щоб заволодіти м’ячем.

Найстаріший м’яч, що зберігся досьогодні, знайшли в замку Стерлінг у Шотландії в 1999 році. На думку вчених, нині йому 450 років.

А перший круглий м’яч з резинової камери виготовив у 1862 році Річард Ліндон. Сьогодні ж у всьому світі щорічно виготовляється більше 40 млн футбольних м’ячів.

Цікаво, а як же з’явилася така звична для нас сітка на воротах? Є дані, що вперше її використали під час матчу збірних Півночі та Півдня Англії у березні 1891 року.

Нині щороку десятого грудня ми віддаємо данину футболу, який для багатьох із нас не просто гра, а стиль життя.

Тож, якщо в Тебе є друзі, які захоплюються футболом, неодмінно привітай їх зі Всесвітнім днем футболу та побажай нових перемог та голів у ворота суперника.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Всесвітній день футболу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

danilo-avatar

Даниил Турчин

Клас.
09-12-2020