Чому відзначати всесвітній день дитини круто

Чому відзначати всесвітній день дитини круто

Будь-яке свято для дитини - це радість. Хто не любить веселитися, відпочивати і проводити час із друзями? А якщо з тобою святкує вся планета? Це круто в сім мільярдів разів!

14 т. 0

Історія свята

Створити свято пропонували ще у 1925 році на міжнародній конференції з добробуту дітей. А у 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала усім країнам відзначити день дитини 20 листопада, як день солідарності і дружби дітей на планеті.

Через 5 років у 1959 ця дата підкріпилася ще й знаковою подією - 20 листопада була прийнята Декларація прав дитини, а в 1989 - конвенція прав дитини. Обидва документи є обов'язковими, вони встановили непорушні права дітей на повноцінний розвиток у суспільстві без насильства, жорстокості, голоду та експлуатації.

Різні країни - різні дати

З тих пір у всіх країнах світу в різні дні відзначають день захисту прав дітей. Україна, Грузія, Росія, Польща, а також багато інших країн Європи - загалом всього 48 країн - відзначають день дитини 1 червня. Сполучені Штати Америки святкують його в першу суботу червня.

Канада, Філіппіни, Ізраїль і ще 7 країн відзначають, за рекомендацією ООН, свято 20 листопада.

А якщо загалом подивитись на карту, можна побачити, що день захисту прав дитини святкують цілий рік - з січня, як в Таїланді та Тунісі, по грудень, як в Африці.

Ігри та вікторини в день дитини

У багатьох країнах світу в ці дні проводять великі свята. У Китаї кожній дитині до 14 років держава дарує маленькі подаруночки. В Індії вчителі разом з учнями розробляють сценарій до дня захисту дітей з танцями і піснями, головна мета яких розвеселити дітей. В Японії день дитини влаштовують двічі: окремо для дівчаток і для хлопчиків.

В Україні офіційно свято було встановлене у 2009 році, але святкувалося ще з 1950 року, коли Україна входила до складу Радянського Союзу. Офіційно воно називається «День захисту дітей». В цей час у школах і так канікули, але у кожному місті влаштовують великі свята з атракціонами, розвагами та вікторинами для дітей.  

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чому відзначати всесвітній день дитини круто

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.