Легенда китайського Нового року

Як святкують Новий рік в Китаї

Чунь цзе, Свято весни, а зрозуміліше — китайський Новий рік. Відзначається він вже більше двох тисяч років між 12 січня і 19 лютого. Цього року китайський Новий рік відзначається 23 січня.

17 т. 0

Китайці надзвичайно серйозно ставляться до цієї події, і ледь не в кожному домі напередодні свята звучить давня китайська легенда про страшного Няня

Колись давно у древньому-древньому Китаї глибоко у морі жило страшне, люте чудовисько з величезними рогами — звали його Нянь. Напередодні нового року він вибирався з темних вод моря, нападав на людей, винищував цілі поселення. Щороку селянам доводилося зі своїми сім’ями і пожитками ховатися в горах.

Китайський Новий рік, фото 1

Допоки не сталося от що… У село з чудовою назвою Тао хуа, що означає «квітка персика», завітав срібновусий жебрак. При собі мав він лише торбу і тростину. І коли всі люди вибиралися з поселення, старий зовсім не квапився це робити. Одна селянка дала йому їсти і порадила не баритися і тікати. У відповідь старий попросився заночувати у її домі.

Китайський Новий рік, фото 2

Жінка була здивована. Як вона не пояснювала дідусеві, що йому загрожує величезна небезпека, але чоловік був непохитний. Так і сталося: селяни пішли далеко в гори, а старий сам-один залишився в домі доброї жінки.

Китайський Новий рік, фото 3

Північ прийшла в село піл супровід гуркоту та звірячого реву — це був Нянь. Злий провісник нового року одразу відчув щось незвичне. І як же він здивувався, коли побачив в одному із будинків світло. Підійшовши ближче, нянь розгледів червоні двері оселі і почув вибухи, гомін, тріск бамбукових хлопавок. Нянь навіть не наважився увійти до двору. Страшно і моторошно стало чудовиську.

Китайський Новий рік, фото 4

Раптом відкрилися двері хатини, а звідти вийшов срібновусий чоловік у червоному халаті і голосно-преголосно засміявся. Як же злякався Нянь!..

Китайський Новий рік, фото 5

На ранок люди почали повертатися до села. Вони були вражені, коли побачили свої, як і раніше, рівненькі гарненькі будиночки. Ніхто, окрім тієї доброї жінки, не міг збагнути, як таке сталося. Коли ж вона усе розповіла, усі селяни щиро подякували дідусеві за допомогу. А той поділився з ними таємницею боротьби з Нянем. Виявляється зле чудовисько страшенно боїться червоного кольору, веселощів та звуків хлопавок.

Китайський Новий рік, фото 6

Відтоді боротьба із Нянем перетворилася на радісну подію, велике свято — Новий рік.

Китайський Новий рік, фото 7

Китайський Новий рік, фото 8

Китайський Новий рік, фото 9

Хоч у нас Новий рік вже давно минув, але зайвий раз порадіти і повеселитися, думаю, ніхто не проти! Зі святом вас, мої любі!

Китайський Новий рік, фото 10

Китайський Новий рік, фото 11

Китайський Новий рік, фото 12

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

17 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Легенда китайського Нового року

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.