Масляна — свято зустрічі весни

«Нумо зиму проводжати, весну-красу зустрічати!» — чути сьогодні у містах та селах. І це означає, що прийшла Масляна — стародавнє свято проводів зими і зустрічі весни, відоме ще з часів язичництва.
А яка ж Масляна без рум’яних, золотистих млинців? Давним-давно люди вірили, що круглий, гарячий млинець — цесимвол Сонця, яке цієї пори все яскравіше світить в небі, подовжуючи дні.
Млинці і нині є незамінним атрибутом свята, їх роблять з різноманітними начинками та з задоволенням їдять разом з іншими стравами на святковому столі.
Існує чимало цікавих традицій святкування Масляної. Хороводи, пісні, танці, забави та катання на крижаних гірках — гуляння на Масляну тривають цілий тиждень. Люди радіють і веселяться, закликаючи весну.
А завершується свято спаленням солом'яного опудала Зими. Після цього, вірили наші предки, зима відступає, і на зміну їй приходить весна, а люди позбавляються від усього старого та непотрібного.
Для слов’ян Масляна була ще й зустріччю нового року, адже до XIV ст. новий рік вони святкували в березні.
Друзі! Вітаю вас із Масляною, святом веселих проводів зими, радісного очікування тепла та весняного пробудження природи. Бажаю вам сонячного життя, добра і любові! З Масницею вас, хорошими гостями, смачними млинцями, зі швидкою весною!
Масляна — свято зустрічі весни
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: