Літературна подорож. Святкуємо День бібліотек
Гадаєш, проводити час у бібліотеці нудно і зовсім невесело? А от і ні! Буккросинг, захопливі квести, перегляд улюблених фільмів і феєричне театралізоване дійство — у шкільній скарбниці книг на Тебе чекає безліч пригод та відкриттів. І зараз я це Тобі доведу.
Друже, Ти любиш читати? А подорожувати? Хто ж не любить! І розповідати не треба, як літературні персонажі та краєвиди зі сторінок улюбленої книжки оживають у нашій свідомості... Всеукраїнський день бібліотек, 30 вересня, — ще одна прекрасна нагода відвідати учнівську бібліотеку, але не просто взяти потрібну книгу, а здійснити дивовижну літературну мандрівку шкільною книгозбірнею. Готовий?
Сьогодні я розповім Тобі, як весело, пізнавально та цікаво провести час у бібліотеці та відсвяткувати улюблене свято усіх бібліотекарів.
Буккросинг
«Принось! Читай! Міняй!» — з таким цікавим девізом у шкільній бібліотеці можна організувати стелаж для обміну книгами. Запропонуй друзям принести у школу видання, які їм дуже сподобались, та залишити їх на спеціальних поличках для всіх охочих, а натомість обрати будь-яку з наявних книг. Коли кожен з вас прочитає книгу, неодмінно має повернути видання назад і взяти нове.
Тільки уяви собі, як чудово ділитися враженнями про твір з однокласниками, від якого усі вони — в захваті!
Цікаво! Вперше ідею буккросингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року. Спочатку чоловік просто залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через рік його сайт налічував 113 тисяч учасників, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.
Задум вільної подорожі книги настільки сподобався публіці, що «забути» книгу в кафе, парку чи на станції метро для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти, прочитати й у свою чергу повторити процес, стало доброю традицією у багатьох країнах світу. Згодом почали навіть облаштовувати спеціальні буккросинг-стелажі на зупинках, у телефонних будках, скверах тощо.
Основна ідея буккросингу — створити всесвітню бібліотеку і познайомити якомога більше людей з різними письменниками і книгами.
Поетичний марафон
А як Тобі ідея влаштувати поетичний марафон, учасники якого декламуватимуть вірші різних епох або найвідоміших поетів-сучасників? Запропонуй на розсуд публіки свою поезію, а після усіх виступів шляхом таємного голосування оберіть найкращого декламатора школи.
Долучитися до читання поезій можуть всі охочі: від першокласника до директора школи. На захід можна запросити і відомих поетів-земляків. Що більше учасників — то цікавішим вийде поетичний марафон.
Театралізоване дійство
Справжні людські цінності, смачний український гумор з перчиком, міцна дружба та вірна любов є незмінними жителями казок, легенд, новел та романів. Поринаючи з головою в твори улюблених письменників, ми відкриваємо незвідані істини, пізнаємо нові грані життя, замислюємося над речами, які досі здавалися такими незначними.
А який найвдаліший спосіб зацікавити друзів прочитати той чи інший твір? Звісно, театралізоване дійство: з піснями, танцями, жартами, колоритними персонажами та перевдяганням.
Згадаймо «Наталку-Полтавку» Івана Котляревського, «Лісову пісню» Лесі Українки, «Мину Мазайла» Миколи Куліша. Напружений сюжет, непередбачувані перипетії і викриття суспільних вад — сценки з подібних творів неодмінно «триматимуть» аудиторію до останнього промовленого слова, останнього стуку підбора та фінального уклону. А чого тільки варті славнозвісні діалоги Кайдашихи та Мотрі!
Молодші школярі можуть розіграти сюжет улюбленої казки або оповідання.
Бібліосутінки або З книжкових сторінок на великі екрани
Друже, а Ти знаєш, приміром, на основі якої книги був знятий популярний фільм «Сутінки»? Мегауспішна серія романів з однойменною назвою належить американській письменниці Стефені Маєр. Дивовижно те, що авторка роками поневірялася видавництвами, аби її книги опублікували. Мабуть, зараз ті горе-редактори кусають собі лікті — видання книг письменниці принесли колосальні прибутки.
Впізнавати у відрізках популярних фільмів або мультиків прочитані твори надзвичайно цікаво, еге ж? Чому б не влаштувати літературний вечір для старшокласників із демонстрацією фрагментів кінокартин і невеличкими доповідями про авторів та книги, що стали основою для знімання?
Форт Боярд — квест для спритних і кмітливих
Влаштувати пригодницьку мандрівку рідною школою — чудова ідея! Кожен клас може стати ареною для змагань двох команд. На учасників чекатимуть різноманітні випробування (декламування віршів, літературна вікторина, співання українських пісень); підказки, куди мчати далі; а вкінці гри, у бібліотеці, — головний приз — солодощі та цікаві книжки для команди-переможця.
Казкова вікторина
Нізащо не повірю, що Ти не любиш казок. Їх обожнюють всі, навіть дорослі. Скажу по секрету, лишаючись наодинці, вони частенько знімають з Твоєї полички он ту барвисту книжечку і, тепло усміхаючись, гортають знайомі з дитинства історії.
Перевіримо, як добре Ти знаєш українські народні казки? День бібліотек — чудова нагода для казкової вікторини.
Малюємо улюблених персонажів
Найменші читачі з задоволенням намалюють улюбленого героя прочитаної казки або оповідання та запропонують відгадати, з якого твору їхній персонаж.
Фото на пам’ять
Яскраве завершення літературної подорожі — фото з улюбленою книгою, але не звичайне, а фантастичне і дуже колоритне.
Продумай заздалегідь та разом з друзями підготуй необхідний антураж: мітли, цікаві капелюшки, маски, щити і шаблі, чарівні палички, обладунки, які створять кожному гостю свій неповторний образ. Будь певен, від такої ідеї Твої друзі будуть у захваті — хто ж не мріє хоча б на мить опинитися у вирі подій улюбленого твору?
Нині в Україні налічується 40 000 бібліотек. Важко уявити, скільки мільярдів книг у них зберігається, — багате поле для розвитку особистості, чи не так? Тож читай, самовдосконалюйся і рости, адже книги — найкраще джерело знань, перевірене часом.
Читай також:
Літературна подорож. Святкуємо День бібліотек
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: