День народження кіно

День народження кіно

Друже, чи уявляєш Ти своє життя без телевізора?

14 т. 0

Багато років назад Твої однолітки і подумати не могли, що в маленькій пластиковій коробці можна буде побачити кришталеві води найкрасивіших у світі водоспадів, білих ведмедів з далекої Арктики чи дивовижні пейзажі з висоти пташиного польоту.

Кіно стрімко увійшло в наше життя і стало невід’ємною його частиною. А 28 грудня кіно відзначає свій День народження. Саме цього дня, в 1895 році, брати Огюст і Луї Люм’єр продемонстрували публіці перший сеанс Сінематографу (який самі ж і винайшли). Сталося це у Парижі в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок.

Фільм називався «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота». Та лишень брати увімкнули своє кіно, як у залі почалася паніка. Люди втікали, хто куди: одні вибігали у двері, інші вистрибували з вікон. Ще б пак! Прямо на них насувався величезний потяг!

Стрічка викликала справжній фурор у глядачів. Брати Люм’єр демонстрували свій винахід цілий день. Один сеанс нечуваної новинки тривав 20 хвилин, а білет коштував один франк. Щоденна виручка у 2000–2500 франків чудово демонструє інтерес публіки до нового жанру мистецтва.

З того часу кіно пройшло довгий шлях розвитку та кардинально змінилося: на зміну німому кіно прийшло кіно зі звуком, чорно-біла картинка змінилася кольоровою, кіноплівку змінило цифрове телебачення, а компактний телевізор прикрашає чи не кожну домівку.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

День народження кіно

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.