Чого Ви не знали про мишей

Чого Ви не знали про мишей

Нещодавно я дізнався приголомшливий факт, тож негайно вирішив ним і з Вами поділитися. Виявляється, генетична схожість людей і мишей становить 70 %.

29 т. 1

Ось чому мишей так часто використовують учені в лабораторіях для винайдення необхідних людям ліків. Науковці стверджують: «Якщо препарат вилікував мишу, він допоможе і людині».

Нині в природі існує багато видів мишей: від диких — до тих, які давно вже стали домашніми улюбленцями. Існує думка, щоруда миша вперше з’явилась у Китаї, а потім разом із людиною розповсюдилась по всіх континентах, окрім Антарктиди.

Факти про мишей

Білу ж мишу вперше упіймав королівський мишолов королеви Вікторії — Джек Блек. А першою людиною, яка приручилабілу мишу, був письменник Беатрікс Поттер. (Бува, не ця пухнаста тваринка допомогла йому написати свої захоплюючі історії?)

Факти про мишей

В лабораторіях мишей почали використовувати ще в 1828 році. Інститут Wistar у Пенсильванії став першим місцем, де їх спеціально розводили.

Факти про мишей

У 2011 році вчені довели, що миші навіть співчувати вміють. Для цього вони провели цікавий експеримент: у клітку помістили двох мишей, одна з яких могла вільно пересуватися по периметру, а інша була в спеціальній трубці, яка перегороджувала їй вихід. Експеримент довів: перша миша не заспокоїться, доки не звільнить друга. І це підтверджувалося не один раз, що іще раз показало світові, наскільки схожі ці маленькі гризуни на людей.

Факти про мишей

Миші полюбляють разом проводити час і піклуватися одне про одного. Більше того, вони доволі уважні та кмітливі.

Факти про мишей

Чомусь, усі звикли думати, що миші обожнюють сир, та, чесно кажучи, він не викликає у гризунів такого великого захоплення. Найкращий корм для пухнастих звірят — зерно, шоколад, масло тощо. А міф про неймовірну любов до сирувиник, мабуть, через те, що раніше господині залишали його в доступних місцях на кухні, чи в коморі. Тож і ласували ним миші — не залишатися ж голодними.

Факти про мишей

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

29 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чого Ви не знали про мишей

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Hasselblady-avatar

Аня Петяк

Гарний матеріал! Цікавитесь експериментами над щурами? Тоді читайте вдалу статтю у 2-ому номері друкованого україномовного журналу Експеримент
02-03-2015