Королівська чапля

Королівська чапля

У далеких країнах Східної Африки, серед тропічних боліт Судану, Ефіопії та Замбії мешкає один з найзагадковіших та найрідкісніших птахів на Землі — королівська чапля або китоголов.

19 т. 0

Вчені відносять китоголова до зникаючих видів — у дикій природі цих птахів залишилось від восьми до дев’яти тисяч.

Королівська чапля об’єднує в собі риси одразу кількох птахів — лелеки, чаплі та пелікана. Основною прикрасою її унікальної зовнішності є розкішний дзьоб, ширина якого досягає 10 см, а довжина — цілих 23 см.

Королівська чапля

Саме дзьоб став приводом для численних жартів місцевих жителів, які не втримались і дали китоголову прізвисько«абумаркуб» (головний черевик) — дуже вже схожий дзьоб птаха на черевичок.

Королівська чапля

Не до сміху хіба що жителям південноафриканських боліт. Авжеж — саме ними харчується королівська чапля.

Королівська чапля

Рибна ловля. Ось в чому їй немає рівних! До гігантського дзьобу з гострющим гачком потрапляють риби, жаби і навіть маленькі крокодили та черепахи. Та улюбленими ласощами китоголова є риба протоптеруса. Мабуть, «король-черевик» вважає, що такій, як він, екзотичній пташці і їжа потрібна відповідна.

Королівська чапля

Розмах крил королівської чаплі — 2 метри. Тож якщо вирішиш підглянути за польотом цього величного птаха, перед Тобою відкриється неймовірне, захоплююче видовище.

Королівська чапля

Перед світанком китоголов полюбляє прогулюватися по болоту в заростях папірусу. Втримувати рівновагу та не тонути йому допомагають широко розставлені пальці.

Королівська чапля

Китоголови звикли жити на самоті. Лиш під час шлюбного періоду та виховуючи потомство, пара ненадовго об’єднується для побудови гнізда, висиджування яєць та піклування про маленьких дітей.

Королівська чапля

Клімат Африки настільки жаркий, що королівським чаплям, аби вберегти потомство, доводиться поливати яйця, набираючи в широкий дзьоб воду з найближчої водойми. Холодний душ вони влаштовують і новонародженим пташенятам.

Королівська чапля

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Королівська чапля

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.