Королівська чапля
У далеких країнах Східної Африки, серед тропічних боліт Судану, Ефіопії та Замбії мешкає один з найзагадковіших та найрідкісніших птахів на Землі — королівська чапля або китоголов.
Вчені відносять китоголова до зникаючих видів — у дикій природі цих птахів залишилось від восьми до дев’яти тисяч.
Королівська чапля об’єднує в собі риси одразу кількох птахів — лелеки, чаплі та пелікана. Основною прикрасою її унікальної зовнішності є розкішний дзьоб, ширина якого досягає 10 см, а довжина — цілих 23 см.
Саме дзьоб став приводом для численних жартів місцевих жителів, які не втримались і дали китоголову прізвисько«абумаркуб» (головний черевик) — дуже вже схожий дзьоб птаха на черевичок.
Не до сміху хіба що жителям південноафриканських боліт. Авжеж — саме ними харчується королівська чапля.
Рибна ловля. Ось в чому їй немає рівних! До гігантського дзьобу з гострющим гачком потрапляють риби, жаби і навіть маленькі крокодили та черепахи. Та улюбленими ласощами китоголова є риба протоптеруса. Мабуть, «король-черевик» вважає, що такій, як він, екзотичній пташці і їжа потрібна відповідна.
Розмах крил королівської чаплі — 2 метри. Тож якщо вирішиш підглянути за польотом цього величного птаха, перед Тобою відкриється неймовірне, захоплююче видовище.
Перед світанком китоголов полюбляє прогулюватися по болоту в заростях папірусу. Втримувати рівновагу та не тонути йому допомагають широко розставлені пальці.
Китоголови звикли жити на самоті. Лиш під час шлюбного періоду та виховуючи потомство, пара ненадовго об’єднується для побудови гнізда, висиджування яєць та піклування про маленьких дітей.
Клімат Африки настільки жаркий, що королівським чаплям, аби вберегти потомство, доводиться поливати яйця, набираючи в широкий дзьоб воду з найближчої водойми. Холодний душ вони влаштовують і новонародженим пташенятам.
Королівська чапля
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: