Незабутній рейс

Незабутній рейс

Не вистачає гострих відчуттів та незабутніх вражень? Тоді сьогоднішня розповідь — саме для Тебе! Найрізноманітніші аеропорти світу залюбки хваляться своїми незвичайними, вражаючими злітними смугами. А на якій з них не побоїшся приземлитися Ти?

10 т. 0

Аеропорт Принцеси Джуліани, Голландія

Посеред Карибського моря, на острові Сан Маартен у Нідерландах розташований дивовижний аеропорт Принцеси Джуліани, злітна смуга якого завдовжки всього 2130 м. Через це пілотам доводиться приземлятися лише в ста метрах від місцевого пляжу, пролітаючи над самими головами спантеличених туристів.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Голландії

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт Принцеси Джуліани

Гостроти відчуттям додає і те, що аеропорт не оснащений системою автоматичної посадки, тож літаки змушені приземлятися під ручним керуванням.

Кай Так, місто Коулун, Гонконг

Аеропорт оточують височенні гори, вода та житлові будинки, тож приземлятися тут, чесно кажучи, страшнувато. Не даремне «Кай Так» прославився як один з найекстремальніших аеропортів світу. У 1998 році небезпечний аеропорт закрили.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Гонконгу

Паро, Бутан

Приземлитися в аеропорті Паро дуже складно, адже знаходиться він на висоті 2225 м над рівнем моря, посеред Гімалаїв, гігантські вершини яких добряче заважають посадці.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт Паро

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт серед Гімалаїв

North Front, півострів Гібралтар

Дивовижно! Півострів Гібралтар настільки маленький, що злітна смуга змушена перетинати найбільш завантажене шосе Уінстон Черчіль, що веде до сухопутного кордону з Іспанією. Площа Гібралтара всього 6, 8 кв. м, тож для злітно-посадкової смуги просто не вистачає місця.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт на Гібралтарі

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт на півострові Гібралтар

Mariscal Sucre, місто Кіто, Еквадор

Злітна смуга цього аеропорту розташована між кількома діючими вулканами, через що заслужила звання найскладнішої в Латинській Америці. До того ж, смуга знаходиться настільки близько до Mariscal Sucre, що через скляну стіну аеропорту Ти можеш милуватися літаками, які заходять на посадку.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Латинській Америці

Аеропорт Барра, Зовнішні Гебріди, Шотландія

Цей унікальний аеропорт розташований на пляжі і має аж три піщані злітні смуги на узбережжі моря. Тому не дивно, що часті припливи призупиняють роботу аеропорту, ховаючи смуги під водою. Приземлення тут складне та проблемне, через це Барра входить до десяти найнебезпечніших аеропортів світу.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Шотландії

Matekane Air Strip, Лесото

Злітна смуга цього аеропорту в африканському королівстві Лесото зовсім крихітна — лише 400 м. А найцікавіше те, що розташована вона… на краю прірви. Пілоти кажуть, що літак, досягнувши кінця смуги, може не встигнути відірватися від землі.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт Лесото

Funchal — Мадейра, Португалія

Ще один аеропорт над прірвою. Ось де можна відчути справжній екрстрим!

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Португалії

Тонконтин, Тегусігальп, Гондурас

Аеропорт знаходиться серед гір, а злітна смуга настільки коротка, що робить посадку в Тонконтині однією з найнебезпечніших на Землі.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт Гондурасу

Tenzing-Hillary, Непал

Аеропорт має злітну смугу довжиною лише 527 м, нахил смуги — 12 %. Тому висота різних кінців смуги відносно моря відрізняється на цілих 60 м! Через мінливу погоду та погану видимість авіарейси в Tenzing-Hillary часто відміняють.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Непалі

Куршевель, Альпи, Франція

Через горбату і дуже коротку злітну смугу (525 м) Куршевель потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Нахил дороги становить 18,5 %.

Небезпечні аеропорти світу. Незвичайний аеропорт у Франції

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

10 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Незабутній рейс

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.