Захистімо тварин!

Захистімо тварин!

Друже! Чи знаєш Ти, що нині багато видів рослин і тварин, комах і птахів зникають з нашої планети у 1000 разів швидше, аніж зазвичай.

87 т. 0

Друже! Чи знаєш Ти, що нині багато видів рослин і тварин, комах і птахів зникають з нашої планети у 1000 разів швидше, аніж зазвичай. Це означає, що ми втрачаємо від 10 до 130 видів кожного дня! Уявляєш?

Зникнення такої кількості тварин неминуче призведе до екологічної катастрофи, впевнені вчені, тож кожен з нас повинен замислитись над власним ставленням до природи та її багатств.

Пропоную Тобі поглянути на найбільш упізнавані види тварин, яким загрожує повне зникнення.Тільки уяви собі, наскільки бідним без них буде світ дикої природи!

Сифака

Під загрозою зникнення

Ці пухнасті красені з роду лемурів мешкають виключно на острові Мадагаскар. Полювання, вирубка лісів та масштабні лісові пожежі знищують улюблені місця їх проживання та скорочують чисельність виду.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Сифака

Сифаки — дивовижні тварини. Самка разом з дитинчам на спині може стрибати поміж дерев на відстань до 9 метрів. А от ходити сифаки зовсім не вміють. От і доводиться цим звірятам, долаючи відкриті місцевості, стрибати на задніх лапах, виконуючи своєрідний танець.

Коала

Вразливий вид

В дикій природі залишилося всього 100 тисяч коал, стверджують в австралійському фонді Koala. А все тому, що до ХХ ст. в Австралії на них активно полювали та продавали їх цінне хутро в Європі та США.

Є дані, що внаслідок засушливих і неврожайних 1926-1927 років в Австралії лише за один місяць після відкриття полювання було знищено 600 тисяч цих пухнастих красенів. Сьогодні основну загрозу цим тваринам становлять: вирубка евкаліптового дерева, лісові пожежі, урбанізація, напади собак.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Коала

Цікаво, що коала, дуже схожа на плюшевого ведмедика, ніколи не п’є води. Для неї достатньо вологи з евкаліптового листя, яке так полюбляє тваринка. До речі, сама назва «коала» мовою племен Нового Південного Уельсу означає «не пити».

Шимпанзе

Під загрозою зникнення

Шимпанзе здебільшого мешкають у західній та центральній Африці. Їх вважають найближчими родичами людини. Генетична база цих тварин збігається з людською на 98,7 %.

Популяція шимпанзе за останні 20-30 років стрімко зменшується. Причинами такого швидкого зникнення цих тварин є масштабна лісозаготівля, браконьєрство, нелегальна торгівля дитинчатами, а також численні інфекційні захворювання.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Шимпанзе

Амурський тигр

Під загрозою зникнення

Амурським тиграм також загрожує зникнення. В 30-х роках ХХ ст. їх чисельність сягала всього лише 50 особин. Та завдяки цілеспрямованим діям небайдужих людей нині в дикій природі амурських тигрів налічується від 413 до 529 осіб.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Амурский тигр

Найбільшою загрозою для цих диких кішок є вирубка лісів та пожежі, що знищують звичне середовище їх проживання. На чорних ринках Китаю кістка амурського тигра цінується на вагу золота, а розкішна шкіра хижака — найбажаніший трофей.

Африканський слон

Під загрозою зникнення

Якщо в 1970 році чисельність африканських слонів становила 400 тисяч, то до 2006 року їх залишилось лише 10 тисяч. Браконьєрство набуло такого розмаху, що, приміром, у Кенії африканські слони були майже повністю знищені. В Бургундії, Гамбії, Мавританії і Свазиленді вони зникли взагалі.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Африканський слон

Нині африканських велетнів захищає закон, проте незважаючи на це браконьєрство і далі процвітає.

Галапагосський морський лев

Під загрозою зникнення

Мешкає виключно на Галапагосських островах та на Ісла-де-Ла-Плата, Еквадор. В 1978 році морських левів налічувалося близько 40 тисяч, нині їхня кількість скоротилася вдвічі.

Зникнення цим тваринам загрожує через значне коливання температури верхнього шару води в екваторіальній частині Тихого океану, де і мешкають галапагосські морські леви, а ще через напади хижаків.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Галапагосский морской лев

Слонова черепаха

Вразливий вид

Довжина панциря цієї гігантської черепахи може сягати 1,5 м, а вага іноді дорівнює 400 кг. Живуть галапагосські черепахи до 150 років. До 18 століття слонових черепах на Галапагосських островах мешкало безліч, нині ж вони майже повністю винищені.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Слонова черепаха

Існують записи, що за 36 років у ХІХ ст. 79 китобійних кораблів вивезли з Галапагоссів 10 373 черепахи. Наповнивши ними трюми,моряки використовували черепах в їжу.

Гризлі

Під загрозою зникнення в США, критична загроза зникнення в Канаді, зниклий вид у Мексиці

Гризлі важить до 500 кг і, ставши на задні лапи, досягає висоти 3 метрів! Давним-давно гризлі відчували себе повноправними володарями величезних територій від Аляски до Техасу і Мексики.

Та з появою європейців і ростом поселень звичні для них місця різко скоротилися. На гризлі полювали практично всі, адже ціведмеді часто загрожували не лише домашнім тваринам, але й життю людей. Навіть індіанці, для яких гризлі був тотемною твариною, використовували м'ясо тварин у їжу, а кігті та зуби для прикрас.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Грізлі

Нині залишилося 50 000 осіб гризлі, більшість з яких мешкають у Йеллоустоунському національному парку.

Зебра Греві

Під загрозою зникнення

За таке незвичне забарвлення стародавні природознавці називали зебру Греві «тигровим конем». В минулому ці зебри мешкали на територіях від Єгипту до Північної Африки, нині ж їх зосталось лише 2 500, більшість з яких мешкає в Кенії.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Зебра Греві

Королівська кобра

Вразливий вид

Це одна з найбільших ядовитих змій на Землі. Мешкає королівська кобра по всій Південній та Південно-Східній Азії.

Основною причиною зникнення цих рептилій є розширення сільськогосподарських угідь, що призводить до зникнення тропічних лісів, а також масове полювання з метою виробництва одягу та аксесуарів, отримання зміїної отрути та м'яса, яке в деяких країнах вважається делікатесом.

Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення - Королівська кобра

Велика панда

Під загрозою зникнення

Виявляється, що цих неповоротких чорно-білих ведмедиків залишилося близько 700 особин. Колись вони заселяли майже всю територію Китаю і В’єтнаму. Великих панд називають також бамбуковими ведмедями, адже бамбук – це їхня основна їжа.

У природі в панд ворогів немає, тому основною причиною їх зникнення залишається людина. На межі зникнення панди опинилися через масову вирубку лісів і браконьєрство.

Захистімо тварин!

Гірський карликовий опосум

Під загрозою зникнення

Карликовий опосум – це нічна тваринка, що живе на деревах. Вага її становить від 6 до 80 г. Як би не дивно це було, але перший гірський карликовий опосум був помічений зовсім нещодавно – у 1966 році. З того часу їх популяція постійно зменшується.

Основна загроза для гірських карликових опосумів – розвиток лижних курортів і будівництво доріг.

Захистімо тварин!

Тасманійський диявол

Під загрозою зникнення

Дияволом цього хижака прозвали через чорне забарвлення, гострі зуби й страшні нічні крики. Його ще називають сумчастим чортом. Як зрозуміло з назви, цей єдиний вид роду хижих сумчастих мешкає на острові Тасманія, що неподалік Австралії.

Основна загроза для зникнення тасманійського диявола – хвороба пухлин морди. Це специфічне захворювання, що вражає область навколо пащі й порушує сприйняття. Чимало сумчастих дияволів гине на дорогах. Також на скорочення чисельності впливає загроза від інших тварин – собак та рудих лисиць.

Захистімо тварин!

Шоломоносний казуар

Під загрозою зникнення

Шоломоносний казуар – це великий птах, що не має здатності літати. Він може сягати до 1,5 м у довжину. Мешкає казуар у північно-східній частині Австралії й тропічних лісах Нової Гвінеї. Шоломоносним його прозвали через наріст на голові, що нагадує шолом. Гребінь захищає казуара від ударів, коли птах із великою швидкістю пробирається крізь хащі.

Шоломоносний казуар дуже полохливий, тому побачити його в природі складно. Ці птахи ніколи не збираються зграями – вони ходять поодинці або ж парами.

Шоломоносних казуарів залишилося близько 1 500. Та попри це на них продовжують полювати.

Захистімо тварин!

Сніговий барс, або ірбіс

Під загрозою зникнення

Розкішний сніговий барс чудово почуває себе лише поміж скелями, каміння й снігу. Густе хутро захищає його від холоду, а широкі ніздрі дають змогу вдихати достатню кількість розрідженого гірського повітря. Завдяки широким волохатим лапам сніговий барс легко пересувається по снігу.

Скорочення популяції снігового барса пов'язане з браконьєрством, адже хутро цієї тварини надзвичайно дороге. Тепер у збереженні цих тварин велику роль відіграють зоопарки, де вже є помітні успіхи в їх розмноженні.

Захистімо тварин!

Друже, це далеко не повний список тварин, які зовсім скоро можуть зникнути з лиця Землі назавжди. Саме тому так важливо берегти природу та її безцінні багатства.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

87 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Захистімо тварин!

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.